Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Fico a Kaliňák rozdávali desiatky miliónov eur: MAPA šťastných obcí, vyhrávali Smeráci

Zdroj: repro foto TIS
29.02.2016 10:00

BRATISLAVA - Bodaj by bol v každej obci starosta Smeru. Premiér Fico a minister vnútra Róbert Kaliňák rozdávali desiatky miliónov eur. Ušli sa najmä tým starostom, ktorí majú to správne stranícke tričko. Aby sa nepovedalo, dostali aj nezávislí či opozícia. Pozrite si interaktívnu mapku obcí - kto, koľko a čo dostal.


"Ak má Vaša obec starostu zo Smeru, mali ste vy a vaše deti viac ako TROJNÁSOBNE VYŠSIU ŠANCU, že z rezervy premiéra dostanete nové ihrisko či dotáciu na chod obce ako ostatní. Je to to fér?," pýtajú sa analytici z neziskovky Transparency International Slovensko. Pripravili podrobnú prehľadnú mapu dotáciíí na ihriská, hasičské autá a iných príspevkov z úradu predsedu vlády a ministra vnútra.

Kam tieto "dary" smerovali? Kliknete si na tento link a detailne sa vám zobrazí mapka dotácií. Po rozklinutí si môžete pozrieť za čo dostala obec príspevok, kto jej šéfuje a koľko alebo čo konkrétne obec dostala.

Červená - starosta Smeru, Žltá - nezávislý starosta, Modrá - opozičný starosta
Fico a Kaliňák rozdávali
Zdroj: repro foto TIS

Viac ako polovicu dotácií dostali starostovia, ktorí majú stranícke tričko. Pritom vo voľbách získali smeráci len tretinu úradov. Mimo štandardných dotačných schém sa tak obciam rozdelilo za štyri roky 76 miliónov eur. Zaujímavé je, že až 64 miliónov eur sa rozdalo iba v poslednom roku. Dočkali sa aj Hrušovany, rodná obec premiéra Fica, kde má dokonca aj úradnú tabuľu.


Nástroje k článkuZDROJ: TMZ
FOTO: SITA, repro foto TIS

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články