Pondelok, 27. september 2021. Meniny má Cyprián, zajtra Václav.

Slovenský odborník na geopatogénne zóny varuje: Nepodceňujte ich, môžu vám zmeniť život

Andrej Sándor
Andrej Sándor
Zdroj: Jan Zemiar
06.01.2016 13:05

BRATISLAVA - Nie je na tom nič magické, hovorieva o svojom životnom poslaní Andrej Sándor, ktorý patrí medzi najvýznamnejších slovenských psychotronikov. V rozhovore pre Topky vysvetlil, v čom tkvie tajomstvo obávaných geopatogénnych zón a ako sa ich zhubným účinkom môžeme vyhnúť.


To, čo vedeli naši predkovia už dávno zo skúseností, moderní ľudia objavujú pomocou vedeckých dôkazov a platí to aj v prípade geopatogénnych zón, ktorými sa zaoberá psychotronika. My sme sa o nich zhovárali s odborníkom Andrejom Sándorom zo Senca, ktorý 25 rokov riadil štátny výskum psychotroniky na Slovensku. Ku geopatogénnym zonam ho priviedol nestor slovenskej psychotroniky, fyzik Július Krmešský, ktorého osobne poznal už pred skončením základnej školy.

V čase, keď Sándor pôsobil v Československom metrorologickom ústave už ako psychotronik, Slovensko sa zaradilo medzi priekopníkov v tejto oblasti. „Historicky prvá psychotronická konferencia sa konala v Prahe v roku 1973 a zúčastnilo sa jej vtedy asi 130 Američanov. To bolo počas studenej vojny. Piata konferencia v poradí sa potom konala v Bratislave,“ spomína známy psychotronik, ktorý sa pričinil o prvé experimentálne pracovisko psychotroniky na Slovensku. „Psychotronika používa vedeckú metodiku, snaží sa javy aj vedecky opísať,“ vysvetľuje Sándor.

Používam prútik a virguľu

Známy slovenský psychotronik sa celý život snaží o harmonizáciu prostredia formou neutralizácie geopatogénnych zón: „Neliečim osoby, ale prostredie, aby sa v ňom človek cítil dobre a mal pozitívne myslenie,“ ozrejmuje Sándor, ktorý pri práci okrem subjektívnych metód používa virguľu a prútik, ako aj citlivé meracie prístroje schopné zachytiť anomálie v jemných vibráciách prostredia.

Geopatogénne zóny sú všade okolo nás, no niektoré z nich sú antropogénneho pôvodu, čiže ich vytvoril človek. K vzniku zón dochádza v mieste narušenia prostredia. „Elektromagnetické pole má priečne vlny a elektrická a magnetická dĺžka je kolmá na smer svojho šírenia. Keď je niekde v zemi anomália, v prízemnej vlne mení svoju štruktúru. Dochádza potom k rozladeniu biopoľa,“ ktoré sa podľa Sándora prejavuje aj v podobe neurofyziologickej reakcie, čiže stiahnutím svalu. Jedným z príkladov bežného prírodného narušenia je rieka tečúca v zemi. „Ale keď rieka tečie na povrchu, nevytvára prútkarsku reakcie, pretoze nestrukturuje pole,“ dodáva vyhľadávaný slovenský odborník.

Slovenský odborník na geopatogénne
Zdroj: Jan Zemiar

Zdravé bývanie

Pred negatívnymi vplyvmi geopatogénnej zóny treba chrániť aj bývanie. Medzi látky, ktoré pôsobenie eliminujú, patria prírodné materiály. Ak však miestom prechádza geopatogénna zóna, treba stavbu harmonizovať tvarom alebo použitím veľkoplošného tieniča, čiže harmonizátora. Všetky rušivé vplyvy ako elektrické zariadenia by počas spánku mali byť čo najďalej od hlavy aj keby boli práve vypnuté, lkebo elektrosmog zvyčuje negatívne účinky geopatogénnej zóny. Takisto bežné technické vybavenie domácnosti, ako chladnička alebo vodné čerpadlo, by mali byť čo najďalej od miesta odpočinku, vysvetlil odborník, ktorý v minulosti vylaďoval klímu na viacerých známych miestach v Bratislave, napríklad v nemocniciach. Aj najnovšia budova Nemocnica sv. Michala v Bratislave sa nachádza pod silným vplyvom geopatogénnej zóny,“ dodal ako príklad Sándor, ktorý kedysi harmonizoval nemocnicu na Kramároch.

Nespochybniteľné dôkazy

Medzi bežné dôkazy prítomnosti geopatogénnej zóny patrí napríklad rýchlejšia korózia kovových predmetov či zmena sedimentácie. „Keď je sud vína pod vplyvom zóny, víno sa nevyčistí. Ale keď ho dám o dva metre ďalej, proces čistenia sa začne. Alebo list paprade. Ten v mieste zóny nenasáva vodu a vyschne,“ uvádza typické príklady psychotronik.

Geopatogénne zóny vedia vycítiť nielen zvieratá, ale aj ľudia, napríklad pri zmene počasia. „Okolo každého organizmu je biopole. Človek má sedem čakier, ktoré môžu byť rozladené a ktorými je orgasnizmus v kontakte s vonkajsim prostredim,“ pokračuje Sándor. Na geopatogénne zóny sú citlivé napríklad mravce. „Keď chceli starí Germáni zistiť, ktoré miesto je vhodné na bývanie, preniesli tam mravenisko, lebo na mieste zóny mravce zostali. Mravce totiž vyhľadávajú práve narušené zóny. Inak reaguje pes, ktorý si hľadá zdravé zóny a inak mačka, ktorá obľubuje narušené, lebo jej srsť je záporne nabitá a zóna náboj eliminuje. Zo stromov sú veľmi biosenzitívne vŕby – darí sa im na miestach zón, kam blesk viac udiera,“ objasňuje odborník.

Pokusy s rastlinami a vodou

Najhorším prípadom narušenia je podľa Sándora tzv. dračia žila, respektíve vodná žila, čiže už spomínaný príklad podzemného prameňa. Ak z takého miesta pijeme vodu, bolo by dobré harmonizovať ju pomocou turmalínu, ktorý má vitalizačné účinky a vytvorí pravotočivý spin vodíka. Biogénna, čiže pravotočivá harmonizovana voda, je poľa Sándora zdravšia na závlahy rastlín až o 30 percent.

Vhodne umiestnenými tieničmi, čiže priestorovými diferenciálnymi rezonátormi, ktoré optimalizujú mikroklímu a harmonizujú prostredie, môžeme pomôcť aj bohatej úrode bez chemizácie prostredia, čo Andrej Sándor už v minulosti dokázal napríklad harmonizáciou 5000-hektárovej pomarančovníkovej plantáže v Kalifornii, kde pomocou svetelných lúčov a veľkoplošných tieničov úrodu ochránil pred mrazom. Rastliny boli voči mrazu odolnejšie bez toho, aby museli poľnohospodári pri menších mrazoch využívať nákladné vykurovacie zariadenia.

Aktuálne sa Sándor venuje problému, ktorý trápi európske poľnohospodárstvo. Rastliny totiž ohrozuje nebezpečná baktéria Xylella fastidios, ktorá sa rozšírila z Talianska a okrem olivovníkov napáda aj ovocné stromy a vinič. Ako však vysvetľuje slovenský psychotronik, rastliny je možné vitalizovať a zvýšiť ich odolnosť pomocou špeciálneho prístroja, ktorý pracuje na báze farebných eletromagnetických vĺn. Tie dokážu zmeniť negatívne biovibrácie prostredia rastliny. 

Geopatogénne zóny môžu spôsobovať rôzne zdravotné problémy - od obyčajného prechladnutia, únavy a bolestí hlavy, až po onkologické ochorenia, ak sa v ich pôsobisku človek pohybuje príliš dlho, čo podľa štatistík znamená viac ako deväť rokov. Našťastie, ich vplyv sa dá eliminovať pomocou špeciálnych tieničov s vbudovanou elektromagnetickou cievkou, dodal na záver uznávaný psychotronik,ktorého životné motto znie: „Základom zdravia je harmónia človeka s prostredím.“

Slovenský odborník na geopatogénne
Zdroj: Jan Zemiar


Galéria

Andrej Sándor

Nástroje k článkuZDROJ: zh
FOTO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články