°C

Sobota, 26. september 2020. Meniny má Edita, zajtra Cyprián.

Prvý slovenský politik, ktorý chce ubytovať utečencov: Urobili z nás krajinu zbabelcov

Juraj Miškov
Juraj Miškov
Zdroj: SITA
11.09.2015 14:06

BRATISLAVA - Prestaňme donekonečna mudrovať o tom, ako vyriešiť krízu s prívalom utečencov a poďme najskôr reálne pomôcť, vyhlásil predseda strany SKOK! Juraj Miškov. Exminister sa rozhodol konať a chce ubytovať jednu rodinu utečencov.


Každý z politikov a je jedno, či je z ľavice alebo pravice iba tára a sľubuje, vykrikuje alebo straší. Niekoľko mesiacov vkuse. Veľkohubé vyhlásenia, rezolútne odmietanie, všetko bez akéhokoľvek efektu. Pozrime sa na výsledok - utečenci k nám prídu, chtiac či nechtiac. Nikto z nich s tým nič nespraví. Sme súčasťou Európskej únie a naše členstvo prináša ako výhody, tak aj zodpovednosť.

Slovenskí politici, z ľavice aj z pravice sa správajú ako zbabelci. Až na pár vzácnych výnimiek sa schovávajú za strach obyčajných ľudí z neznámeho, strach z utečencov a vybrali si, samozrejme, tú najjednoduchšiu cestu – nadávať na Európsku úniu ako pôvod všetkého zla.

„Hnevá ma, že vyzeráme ako zbabelci. Je mi ľúto, ak našu krajinu a našich ľudí politici vydávajú za krajinu zbabelcov. Slováci sa totiž v histórii popasovali s väčšími výzvami, ako je 2000 vojnou, tábormi a nebezpečnou cestou skúšaných ľudí. Máme dosť sily na to, aby sme to zvládli a aby sme svetu ukázali, že sme krajina dobrých ľudí. Napokon, svedčia o tom aj udalosti minulých dní, kedy sa stovky možno tisícky ľudí - dobrovoľníkov zmobilizovalo a pomohlo,“ dodal predseda strany SKOK! Juraj Miškov.

„Preto som sa rozhodol postarať sa o ubytovanie, vzdelanie a jednej rodine utečencov, ktorá sa rozhodne pre život na Slovensku a získa utečenecký azyl.  Obrátim sa na príslušné inštitúcie a požiadam o sprostredkovanie tejto pomoci,“ povedal Miškov.

V ťažkých chvíľach by mali krajine pomôcť tí, ktorí mali to šťastie a majú toho viac než niektorí iní. „Chcem byť inšpiráciou a príkladom pre ostatných poslancov Národnej rady, členov vlády a politikov z ľavice aj pravice. Naberme odvahu, preberme skutočnú zodpovednosť a ukážme, že na Slovensku nie je ľudskosť iba fráza. Nenechávajme zase problémy na ľuďoch, poďme ako politici reálne pomôcť,“ uzavrel Juraj Miškov.  


Nástroje k článkuZDROJ: topky
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články