Manželia si chceli otestovať auto pred kúpou na inzerát: FOTO Nasadli na jazdu smrti | Topky.sk

Streda, 20. február 2019. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Manželia si chceli otestovať auto pred kúpou na inzerát: FOTO Nasadli na jazdu smrti

Nehodu neprežil majiteľ. Manželom sa nič vážne nestalo.
Nehodu neprežil majiteľ. Manželom sa nič vážne nestalo.
Zdroj: SITA, repro foto TV Markíza
06.08.2015 18:00

KOŠICE - Pred kúpou si chceli manželia otestovať ojazdené auto. Tak sa rozhodli pre skúšobnú jazdu. Netušili však, že na tejto jazde zažijú doslova horor.


Manželia si chceli kúpiť auto cez inzerát. Rozhodli sa pre skúšobnú jazdu aj s majiteľom auta. Netušili však, že dôjde k tragickej dopravnej nehode, informuje TV Markíza. O život pri nej prišiel 40-ročný majiteľ auta, ktorý ho chcel manželom predať. K nehode došlo predvčera na ceste medzi závodom Kovostroj Dobšiná a obcou Vyšná Slaná v okrese Rožňava. Muž, ktorý podľahol zraneniam napriek dlhému oživovaniu, pochádzal z Vyšnej Slanej.

Manželia si chceli otestovať
Zdroj: SITA

"Na priamom vodorovnom úseku cesty prešiel do protismernej časti vozovky, následne dostal s vozidlom šmyk, ktorý nezvládol, vyšiel s vozidlom mimo spevnenú časť cesty, kde narazil do svahu odtokovej priekopy a vzápätí do stromov. Jeden strom vytrhol a ďalší zvalil. Vozidlo po náraze ostalo prevrátené na streche," opísal košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Manželia si chceli otestovať
Zdroj: SITA

V utorok večer okolo ôsmej hodiny večer riadil auto 37-ročný vodič z okresu Revúca v smere od Dobšinej do Vyšnej Slanej. Ten, našťastie, jazdu prežil. Podľa neho boli na vine brzdy. "Keby ma skôr upozornil, že brzdy nie sú dobré, tak do toho auta nesadnem vôbec," povedal vodič pre televíziu a dodal, že ho majiteľ nabádal, aby pridal. "On ma nabádal, aby som pridal."

Manželia si chceli otestovať
Zdroj: SITA

Majiteľ ich pritom upozornil iba na vybité zadné tlmiče. "Ešte v telefóne povedal, že sú vybité zadne tlmiče," povedala manželka vodiča s tým, že auto chceli doniesť mechanikovi, aby ho skontroloval.

Manželia si chceli otestovať
Zdroj: SITA

Vodič ani 24-ročný spolujazdec z Revúcej neutrpeli žiadne zranenia. Požitie alkoholu u vodiča nebolo zistené. Príčinu dopravnej nehody a mieru zavinenia vyšetruje polícia. Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Vozidlo, na ktorom vznikla škoda za približne 600 eur, bolo zaistené na expertízne skúmanie.

Manželia si chceli otestovať
Zdroj: SITA


Galéria

Nehodu neprežil majiteľ. Manželom

Nástroje k článkuZDROJ: TASR, TMZ
FOTO: SITA, TV Markíza

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články