Muž (†51) zhorel v záhradnej chatke, kde prespával: Na svedomí ho má známy zabijak! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Muž (†51) zhorel v záhradnej chatke, kde prespával: Na svedomí ho má známy zabijak!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: HaZZ
26.03.2015 10:42

PRAKOVCE – Uhorené telo muža našli v záhradnej chatke, ktorá sa vznietila z neznámych príčin v Prakovciach v Gelnickom okrese. K zhoreniu chatky došlo v utorok 24. marca okolo 23. hodiny. Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


"V priestoroch chatky bolo nájdené telo uhoreného muža, pri ktorom boli obhorené osobné doklady. Ide pravdepodobne o 51-ročného miestneho muža, ktorý v tejto chatke prespával so súhlasom majiteľa," uviedla Mésarová.

Podľa predbežných výsledkov nariadenej súdnej pitvy bolo ako bezprostredná príčina smrti určené udusenie oxidom uhoľnatým uvoľneným pri horení. Pri požiari chatky zhorela aj drevená chatka na susednom pozemku, ktorá slúžila ako sklad pracovného náradia. Požiar poškodil aj ďalšiu chatku v susedstve. Plamene uhasili gelnickí hasiči. Majiteľom vznikla celková škoda približne 5200 eur. 

"Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Gelnici v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci," zakončila Mésarová.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články