Masívny požiar v Dubnici nad Váhom: V plameňoch tri budovy i autá pred nimi | Topky.sk

°C

Utorok, 19. november 2019. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Masívny požiar v Dubnici nad Váhom: V plameňoch tri budovy i autá pred nimi

Požiar firmy v Dubnici nad Váhom
Požiar firmy v Dubnici nad Váhom
Zdroj: SITA
28.02.2015 10:35

DUBNICA NAD VÁHOM - Profesionálni hasiči z Dubnice nad Váhom, Považskej Bystrice a Trenčína zlikvidovali dnes skoro ráno po dvoch hodinách nočný požiar v areáli bývalých dubnických strojární. Takmer úplne zdevastoval tri susediace objekty prevádzky komplexných autoslužieb a spoločnosti vyrábajúcej plastové nádrže do čistiarní odpadových vôd.


"Požiar nám ohlásili krátko po 3.00 h. Na jeho likvidácii sa podieľali viac ako dve desiatky hasičov a sedem zásahových vozidiel. Na pomoc sme privolali aj záchrannú brigádu zo Žiliny najmä na monitorovanie ovzdušia. Nenamerala únik žiadnych škodlivých látok ohrozujúcich okolie," informoval šéf Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Igor Šenitko.

Požiar firmy v Dubnici
Zdroj: SITA

Plamene podľa neho najskôr zachvátili prevádzku autoslužieb a následne sa preniesli na výrobné priestory vedľajšej firmy vrátane skladu hotových výrobkov. K presným príčinám požiaru, ktorý si nevyžiadal žiadne zranenia, a rozsahu škôd sa nechcel predčasne vyjadrovať. "Ihneď sme privolali expertíznu skupinu, ktorá už na mieste udalosti zisťuje presné okolnosti," dodal krajský hasičský riaditeľ.

Požiar firmy v Dubnici
Zdroj: SITA

Požiar firmy v Dubnici
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: TASR, SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články