Vodiči, pozor na novinku: Na tejto diaľnici pribudli nové značky | Topky.sk

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Vodiči, pozor na novinku: Na tejto diaľnici pribudli nové značky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
24.02.2015 11:37

POPRAD – Na diaľnici pod Tatrami pribudli nové premenlivé značky. Hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Michal Fúrik informoval, že značky vo forme svetelných panelov sú umiestnené na diaľnici D1 pri križovatkách Poprad, východ a Spišský Štvrtok. Motoristov budú nepretržite informovať o aktuálnej dopravnej situácii na diaľnici.


"Ide o ďalšie z opatrení na zvýšenie bezpečnosti motoristov na úseku diaľnice D1 s veľkým množstvom atmosférických zrážok. Počas zimného obdobia sa tu často vyskytujú nepriaznivé poveternostné podmienky," uviedol Fúrik s tým, že nové premenlivé značky budú motoristov informovať o tom, čo sa aktuálne na diaľnici deje. Prispejú tak k zníženiu prípadných kolíznych situácií, k zvýšeniu bezpečnosti a lepšej informovanosti. Motoristi sa okamžite dozvedia o aktuálnej dopravnej nehode, zjazdnosti, uzávierkach, či o poveternostných podmienkach na diaľnici. 

"Nové svetelné panely budú riadené z operátorského pracoviska tunela Bôrik. Chránené sú zvodidlami a monitorované kamerovým systémom. Sú umiestnené mimo jazdných pruhov a krajnice," uzavrel hovorca NDS.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články