Poľadovica a záveje ohrozia takmer celé Slovensko, platí výstraha 1. stupňa | Topky.sk

Pondelok, 21. október 2019. Meniny má Uršula, zajtra Sergej.

Poľadovica a záveje ohrozia takmer celé Slovensko, platí výstraha 1. stupňa

Poľadovica v Pennsylvánii
Poľadovica v Pennsylvánii
Zdroj: SITA
23.01.2015 14:01

BRATISLAVA - Vodiči by mali byť cez víkend na cestách zvlášť opatrní. Takmer na celom Slovensku sa totiž môže tvoriť poľadovica. V Banskobystrickom, Prešovskom a Žilinskom kraji by malo tiež snežiť, hrozia snehové jazyky a záveje. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v tejto súvislosti výstrahy prvého stupňa.


V sobotu 24. januára môže poľadovica potrápiť väčšinu územia Slovenska. Tvoriť sa má vo všetkých krajoch. V nedeľu 25. januára by to malo byť o čosi lepšie. Poľadovica by sa mala tvoriť len v Banskobystrickom, Košickom, Nitrianskom kraji. Snehové jazyky a záveje zrejme potrápia Prešovský, Žilinský a Banskobystrický kraj.

SHMÚ na svojej webstránke uvádza, že tvorba poľadovice môže byť pre ľudské aktivity nebezpečná, v danom ročnom období je však bežná. Upozorňujú zároveň, že môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Nebezpečné môžu byť podľa SHMÚ aj snehové jazyky a záveje, na cestách si preto treba dávať pozor. Aj snehové jazyky a záveje však sú v tomto období bežné a môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články