Cestujete kvôli sviatkom? Takáto je situácia na slovenských vozovkách | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Cestujete kvôli sviatkom? Takáto je situácia na slovenských vozovkách

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: wikimedia
22.12.2014 08:22

BRATISLAVA - Sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne suchý až mokrý, informuje Slovenská správa ciest.


Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. V Žilinskom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji sa miestami na povrchu vozoviek nachádza vrstva čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem priechodov Podspády, Príslop, Donovaly, Vernár, Huty, Grajnár, Súľová, Čertovica, Šturec, Fačkov, ktoré majú povrch vozovky pokrytý miestami kašovitým snehom do troch centimetrov. Horské priechody Vrchslatina hlási zľadovatený sneh a Dobšiná čerstvý sneh do jedného centimetra. 

Na ceste II/578 Skalka - Kremnica je na vozovke zľadovatený sneh, na cestách III. triedy v úsekoch Slaná Voda, Sihelné, Mutné, Vaňovka sa tvoria snehové jazyky. Pre oblasti Tatranská Štrba, Veľký Krtíš, Čebovce, Bytča hlásia silný alebo nárazový vietor. Úsek cesty I/64 Nitrianske Pravno - Fačkovské sedlo a horský priechod Šútovce je uzatvorený pre vozidlá dlhšie ako 10 m a horský priechod Zbojská pre dopravu nad 3,5 t.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články