°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Agresívnemu voličovi z Prievidze (38) hrozí za útok päťročné väzenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
18.11.2014 11:49

PRIEVIDZA - Trest odňatia slobody až do päť rokov hrozí 38-ročnému Prievidžanovi Tiborovi, ktorý sa počas komunálnych volieb 15. novembra popoludní v Prievidzi na Športovej ulici pred škôlkou dožadoval svojho práva voliť a dva razy napadol toho istého policajta.


"O väzobnom stíhaní agresívneho muža, ktorého 16. novembra obvinil vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) z Prievidze z prečinu útoku na verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s rovnakým prečinom, rozhodoval dnes sudca Okresného súdu (OS) v Prievidzi," informovala dnes trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.  

Do volebnej miestnosti na Športovej ulici boli policajti Obvodného oddelenia PZ vyslaní operačným strediskom na základe oznámenia Tibora, že mu volebná komisia nechce umožniť voliť. "Muž začal byť po príchode hliadky na miesto vulgárny a agresívny na členov komisie, ako aj na privolaných policajtov. Tí ho následne vyzvali, aby opustil volebnú miestnosť, no neuposlúchol. Stále bol vulgárny a agresívny, preto ho za použitia hmatov a chvatov z miestnosti vyviedli," priblížila Antalová. 

Ako pokračovala, prvýkrát napadol Tibor zasahujúceho policajta na chodbe, druhý raz pred budovou, keď mu hliadka uvoľnila ruky. "Policajta udrel päsťou pravej ruky do tváre a spôsobil mu zranenia nosa a nadočnicového oblúka. Zranenia si našťastie nevyžiadali jeho práceneschopnosť," doplnila. Obvinený Prievidžan, ktorý sa dožadoval voliť v inej miestnosti, pod akú spadá miesto jeho trvalého pobytu, na základe rozhodnutia sudcu prievidzského OS nebude stíhaný väzobne.   


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články