°C

Streda, 27. máj 2020. Meniny má Iveta, zajtra Viliam.

Premávku MHD počas víkendu zdržala aj žena so psom: Bránila v jazde autobusu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
21.07.2014 14:51

BRATISLAVA - Premávku bratislavskej MHD počas predchádzajúceho víkendu skomplikovali technické poruchy, ale aj žena so psom, ktorá bránila v jazde autobusu nočnej linky. O podrobnostiach informuje webová stránka Dopravného podniku Bratislava (DPB).


Už počas soboty (19. 7.) i nedele (20. 7.) riešil dispečing DPB zdržanie v premávke v dôsledku poruchy zberača električky č. 2 i vykonávaných kontrol trakčného vedenia. Väčším problémom bol však zaseknutý zberač do trolejového vedenia, k čomu došlo na Lamačskej ceste v nedeľu (20. 7.) v ranných hodinách potom, čo sa vodič linky č. 212 usiloval vyhnúť prekážkam na ceste.

DPB musel odkláňať trasu trolejbusov, ktoré nezastavovali na Patrónke v smere do mesta. "Premávka bola obnovená až po 17.00 h," dodala hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Ku kurióznemu zdržaniu prišlo v noci zo soboty na nedeľu, keď jazdu nočného spoja č. N93 zastavila doteraz neidentifikovaná žena so psom. "Postavila sa pred vozidlo a vyčítala šoférovi nesprávne zastavenie vozidla na zastávke," vysvetlila Volfová. "Na miesto boli vyslaní pracovníci dispečingu, bezpečnostná služba DPB a polícia. O udalosti bolo spísané hlásenie dopravného dispečingu," dodala hovorkyňa DPB.

Volfová ďalej skonštatovala, že ani tento víkend sa nezaobišiel bez prejavov vandalizmu vo vozidlách MHD. "Na linke č. 99  počas sobotňajšieho predpoludnia niekto poškodil označovač lístkov. Na tej istej linke počas popoludnia toho istého dňa neznámy chodec poškodil sklo dverí autobusu," objasnila.

 Do štatistiky škodových udalostí počas víkendu musel DPB zarátať aj stret vozidla autobusu č. 68 s osobným autom na Moste Apollo v sobotu podvečer. "Kolízia si na vozidla vyžiadala podľa predbežných zistení škodu vo výške 1000 eur, našťastie pri nehode nebol nikto zranený," dodala hovorkyňa DPB.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články