Situácia na cestách nevyzerá priaznivo: Donovaly však už prejazdné, silný vietor | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Donovaly uzatvorené, silný vietor na horách

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
11.02.2014 09:55

DONOVALY - Pre silný dážď je znížená dohľadnosť v okolí Zvolena, Hronskej Breznice, Vígľaša, Banskej Belej, Dobrej Nivy, Stráže, Žarnovice, Dedovej jamy, Čataja, Piešťan - Koslaviec, Zelenča a Zavara. Horský priechod Donovaly je prejazdný pre všetku dopravu bez obmedzenia od 10:50, informuje Operačné stredisko KR PZ Banská Bystrica.


Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je vo východnej časti Slovenska suchý až vlhký, v západnej polovici územia prevažne mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do 3 cm. Na ceste II/578 v úseku Skalka - Kremnica, na cestách II. triedy v oblasti Vysokých Tatier, na ceste III/065018 Hodruša-Hámre - Žarnovica a na cestách III. triedy v oblasti Tatranskej Štrby a Kremnice sa miestami nachádza vrstva zľadovateného snehu v hrúbke 1-2 cm. 

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je suchý, vlhký až mokrý. Besník, Grajnár, Vernár, Zbojská a Čertovica má na vozovke čerstvý sneh v hrúbke 1 až 2 cm. Donovaly, Šturec a Podspády majú na vozovke kašovitý sneh v hrúbke 1 až 2 cm. Na vozovke priechodov Hriňová a Herlianske Sedlo je utlačený sneh v hrúbke do 2 cm. 

SHMÚ upozorňuje na silný vietor

Na horách dnes silno fúka. Pred vetrom varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo forme výstrahy prvého stupňa. Silno fúka v Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a v Žilinskom kraji. Vietor dosahuje v nárazoch rýchlosť 20 až 26 metrov za sekundu a bude fúkať do 15:00. Ľudia by si mali dávať pri rôznych aktivitách pozor, silný vietor predstavuje nebezpečenstvo.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články