Ľudia zo sex-biznisu sú často vystavení násiliu z nenávisti | Topky.sk

Štvrtok, 13. december 2018. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

Ľudia zo sex-biznisu sú často vystavení násiliu z nenávisti

Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.12.2013 10:10

BRATISLAVA - Občianske združenie Odyseus upozorňuje v tento deň, ktorý je vyhlásený za Medzinárodný deň za ukončenie násilia páchaného na ľuďoch pracujúcich v sex-biznise, na zločiny z nenávisti a diskrimináciu ľudí pracujúcich v tejto oblasti.


Odyseus je jednou z najstarších organizácií, ktoré sociálnou prácou v teréne pomáhajú osobám pracujúcim v pouličnom sex-biznise. Z tohtoročného prieskumu, ktorý Odyseus urobil v teréne s 21 ženami poskytujúcimi platené sexuálne služby na ulici, vyplýva, že každá okrem jednej zažila pri práci násilie na vlastnej koži. Ženy sa počas práce na ulici často stávajú terčom útokov od rôznych agresívnych ľudí - či už od zákazníkov alebo od okoloidúcich, vysvetľuje združenie.

História 17. decembra ako medzinárodného dňa sa začala v roku 2003, keď organizácia SWOP (Sex Workers Outreach Project) v USA zorganizovala spomienkový ceremoniál pre viac ako 48 ženských obetí amerického vraha od zelenej rieky. Táto akcia prerástla do medzinárodného hnutia, ktoré upriamuje pozornosť na zločiny z nenávisti a na diskrimináciu ľudí pracujúcich v sex-biznise.

Občianske združenie Odyseus je jedna z najstarších organizácií na Slovensku poskytujúcich terénnu sociálnu prácu. Od roku 1997 poskytuje nízkoprahové služby za pomoci profesionálneho a odborného tímu pracovníkov. Ide prevažne o servisné služby užívateľom drog, osobám ponúkajúcim sexuálne služby na ulici a ľuďom žijúcim s HIV. V roku 2013 získalo združenie dve ocenenia - Cenu Nadácie Orange a medzinárodnú Cenu Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Jupiterimages

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články