Prípad Hedvigy Malinovej-Žákovej dostane nový prokurátor | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Prípad Hedvigy Malinovej-Žákovej dostane nový prokurátor

Hedviga Žáková - Malinová
Hedviga Žáková - Malinová
Zdroj: SITA
22.08.2013 13:53

BRATISLAVA - Prípad Hedvigy Žákovej - Malinovej preskúma nový prokurátor. "Námestník generálneho prokurátora pre trestný úsek Peter Šufliarsky vydal písomný pokyn, aby trestná vec obvinenej Hedvigy Ž. – M. bola preskúmaná iným prokurátorom, než ktorý vykonáva aktuálne dozor," uviedla hovorkyňa generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Ako dodala, určený prokurátor pripraví skutkovo-právnu analýzu veci. "Pokyn bol vydaný za účelom posúdenia zákonnosti a rýchlosti prípravného konania," povedala Tökölyová s tým, že po preskúmaní trestnej veci a oboznámení sa s jej analýzou rozhodne vedenie generálnej prokuratúry o ďalšom postupe.

Hedviga Malinová prišla 25. augusta 2006 na skúšku do školy v Nitre zbitá a s popísanou blúzou (nápis: Maďari za Dunaj), pričom podľa nej na ňu zaútočila dvojica mužov so slovami „Na Slovensku po slovensky“. Polícia však prípad už po 16 dňoch uzavrela s tým, že sa nestal tak, ako ho popísala.

Na tento postup sa sťažovala Hedviga Európskemu súdu pre ľudské práva žalobou na štát. Prípad sa skončil dohodou o zmieri, Radičovej kabinet vyslovil nad prípadom poľutovanie. Bývalá študentka a dnes matka dvoch detí Malinová - Žáková však už roky čelí obvineniam z údajnej krivej výpovede. Vyšetrovanie vedie generálna prokuratúra, prípad je stále len v prípravnej fáze. Prokuratúra trvala na tom, že si Hedviga národnostne motivovaný útok vymyslela.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články