Prešov ovládol Valentín: Páry sa pokúsili o nový rekord v bozkávaní | Topky.sk

Sobota, 23. február 2019. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Prešov ovládol Valentín: Páry sa pokúsili o nový rekord v bozkávaní

Valentínska akcia Láska moja
Valentínska akcia Láska moja
Zdroj: SITA
14.02.2013 18:21

PREŠOV – Srdiečková výzdoba v centre mesta, bozkávajúce sa páry a súťaž o najkrajšiu tortu, to všetko sa dnes, na sviatok svätého Valentína, dialo v centre Prešova. Tradičné podujatie Prešov – láska moja pripravila prešovská radnica v spolupráci so školami a ďalšími partnermi.


Ľudia sa prišli na pešiu zónu hlavne zabaviť. O príjemnú atmosféru sa postarali speváci Zaša, Michaela a skupiny Yellowe a Call me Steve.


Do súťaže o najkrajšiu tortu sa zapojilo sedem základných a šesť materských škôl, v ktorých deti navrhli dizajn torty a kuchárky ich upiekli. Odborná porota vybrala tortu v tvare Neptúnovej fontány, ktorú vymysleli žiaci základnej školy z Májového námestia. Víťazná trieda pôjde za odmenu do zoologickej záhrady. Na torte dominoval boh mora s typickým trojzubcom v ruke, okolo neho boli ako v prešovskej najstaršej fontáne v mestskom parku vodné zvieratá žaba, korytnačka, had a krokodíl. Súčasťou torty bol erb Prešova a mladý pár zaľúbencov. Primátor Prešova Pavel Hagyari navyše udelil vlastnú cenu torte, ktorú tvorilo viacero sŕdc poskladaných na sebe, navrhli ju deti z materskej školy na Bajkalskej ulici.
V Prešove na Hlavnej
Zdroj: SITA

Po vyhlásení výsledkov sa Hagyari spolu s viceprimátorom René Pucherom pustili do krájania a na sladkých tortách si mohli pochutnať všetci účastníci akcie. Podvečer sa v meste organizátori pokúsili pokoriť slovenský rekord v hromadnom bozkávaní sa na jednom mieste, ktorý vytvorili vlani Prešovčania s počtom 332 párov. Bozkávať sa tentokrát prišlo iba 60 párov a tak sa vlaňajší rekord nepodarilo pokoriť. Súťažilo sa aj o najkrajšiu zamilovanú fotografiu pod prešovským valentínskym srdcom, ktoré stálo na námestí už týždeň pred akciou.
V Prešove na Hlavnej
Zdroj: SITA

Hagyari povedal, že akcia Prešov – láska moja umocňuje v ľuďoch aj lásku k ich mestu, rastie ich lokálpatriotizmus. V meste máme fontánu lásky – Neptúnovu fontánu, pri ktorej sa radi fotia zaľúbenci a mladé páry, ktoré si práve povedali svoje áno a torta s týmto námetom aj dnes vyhrala.
V Prešove na Hlavnej
Zdroj: SITA

O výzdobu mesta sa postarali žiaci zo Základnej umeleckej školy na Októbrovej ulici, ktorí ušili vankúše v tvare srdca, tie zdobili fasádu radnice. Plot okolo mestského parku skrášlili veľkými kartónovými srdcami, ktoré vymaľovali s veľkou fantáziou.
V Prešove na Hlavnej
Zdroj: SITA


Galéria

Valentínska akcia Láska moja V Prešove na Hlavnej V Prešove na Hlavnej V Prešove na Hlavnej V Prešove na Hlavnej V Prešove na Hlavnej

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články