Sobota, 27. november 2021. Meniny má Milan, zajtra Henrieta.

Internet v bratislavskej MHD využilo už takmer 90-tisíc ľudí

Internet v autobusoch využilo už takmer 90-tisíc ľudí
Internet v autobusoch využilo už takmer 90-tisíc ľudí
Zdroj: SITA
01.02.2013 09:37

BRATISLAVA - Bezplatné pripojenie vo vybraných bratislavských autobusoch je medzi cestujúcimi obľúbené. Za šesť týždňov od jeho spustenia ho využilo takmer 90-tisíc ľudí. Agentúru SITA o tom informoval hovorca primátora Ľubomír Andrassy.


Cestujúci sa môžu bezplatne pripojiť na internet v 50 bratislavských autobusoch, službu oficiálne spustili 21. decembra minulého roku. Na internet sa dá pripojiť v tých autobusoch, v ktorých sú nainštalované obrazovky. Bezplatný internet je voľne prístupný cestujúcej verejnosti a rýchlosť pripojenia dosahuje približne 1 až 1,5 Mbit za sekundu.

Internet v autobusoch využilo
Zdroj: SITA

"Samospráva od projektu očakáva, že prispeje k zatraktívneniu cestovania vo verejnej doprave, Bratislavčania i návštevníci metropoly budú pri cestovaní mestom vo väčšej miere využívať prostriedky MHD," informoval Andrassy.

Služba bezplatného internetu od spustenia nebola obmedzená, sledovali však, či nebude nutné niektoré služby, napríklad sťahovanie hudby či filmov, zablokovať. Ako informoval Andrassy, prevádzkovateľ projektu nebol zatiaľ nútený sťahovanie hudby či filmov obmedziť. Bezplatný internet v autobusoch je rozšírením služby TV See&Go.

Okrem bezplatného pripojenia k internetu môžu cestujúci v autobusoch s obrazovkami sledovať aj aktuálne informácie o kultúrnom, spoločenskom či športovom živote v hlavnom mesta. Autobusové vysielanie tvoria aj dokumenty o ochrane životného prostredia, fauny a flóry, vedy i výskumu. V spodnej časti obrazovky si cestujúci môžu prečítať informácie a správy z domova i zo svete, zo športu či kultúry.


Galéria

Internet v autobusoch využilo Internet v autobusoch využilo

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články