Silná búrka na východe strhávala strechy a vyvracala stromy! | Topky.sk

°C

Piatok, 6. december 2019. Meniny má Mikuláš, zajtra Ambróz.

Silná búrka na východe strhávala strechy a vyvracala stromy!

Letná búrka spôsobila rôzne škody
Letná búrka spôsobila rôzne škody
Zdroj: SITA
09.07.2012 09:55

KOŠICE/PREŠOV – Búrka s vetrom, ktorá sa prehnala okresom Prešov v nedeľu podvečer, strhávala strechy, váľala stromy a ploty v meste Prešov, vo Veľkom aj v Malom Šariši.


Búrka sa v Prešove strhla po 18:00 po dlhotrvajúcich horúčavách. Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Róbert Frimer, do terénu vyslali všetkých hasičov v službe. Na pomoc museli povolať aj kolegov z pohotovosti. Počet strhnutých a poškodených striech Frimer nevedel uviesť, malo by ísť hlavne o škody na rodinných domoch.


Letná búrka spôsobila rôzne
Zdroj: SITA

Zranené osoby nemali nahlásené. Hasiči sa v prvom rade snažili odstrániť prekážky z komunikácií a provizórne zakryť poškodené strechy.

Letná búrka spôsobila rôzne
Zdroj: SITA

Odpratávanie vyvrátených stromov a konárov z ciest zamestnávalo z nedele na dnes aj hasičov zo Spiša, Gemera i okolia Košíc. Najviac zásahov k vyvráteným stromom mali hasiči z okresu Spišská Nová Ves. Ako ráno informoval dôstojník operačného strediska spišskonovoveských hasičov Martin Pentak, pre odpratávanie polámaných stromov bola v nedeľu dočasne zastavená premávka cez Folkmársky kopec. „Búrka vyvrátila v okrese okolo 15 stromov, našťastie nijaké ďalšie škody sme nemali hlásené,“ uviedol Pentak.

Letná búrka spôsobila rôzne
Zdroj: SITA
Na Gemeri búrka vyvrátila viacej stromov na ceste tretej triedy v okolí Zádielskej doliny. Pre vyvrátené stromy išli na výjazd hasiči z Moldavy nad Bodvou z okresu Košice okolie. Ako informoval dôstojník operačného strediska košických hasičov František Rusnák, likvidovali spadnuté stromy a polámané konáre z ciest v okolí Jasova, Rudníka a Štósu.

Letná búrka spôsobila rôzne
Zdroj: SITA


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA;
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články