°C

Utorok, 25. február 2020. Meniny má Frederik, Frederika, zajtra Viktor.

Tragédia na pracovisku: Muža zabila elektrina

Ilustračné foto
Ilustračné foto
03.07.2012 17:53

HENCOVCE - V dôsledku pracovného úrazu zahynul dnes ráno Štefan F. (52), zasiahol ho elektrický prúd.


Úraz sa stal vo firme Bukocel v Hencovciach, okres Vranov nad Topľou. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Daniel Džobanik.

Ako ďalej uviedol, 52-ročný zamestnanec vykonával dnes ráno na žeriavovej dráhe v objekte pracej linky v areáli hencovskej spoločnosti natieračské práce. Približne o 7.30 h ho mal zasiahnuť elektrický prúd.

"Na následky utrpených zranení pracovník firmy skonal," uviedol Džobanik. Okolnosti a príčiny smrteľného úrazu vyšetrujú vranovskí policajti, ktorí začali v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Na mieste nehody už boli aj inšpektori práce z Prešova. Potvrdili, že ide o smrteľný úraz elektrickým prúdom jedného zo zamestnancov. "Naši inšpektori boli na mieste, boli tam dlho. Závery zverejníme až po zistení všetkých skutočností," uviedla Katarína Timková z Inšpektorátu práce v Prešove.

Momentálne sa podľa nej vykonáva ďalšia inšpekcia práce, kompletné informácie tak budú známe až po jej skončení.  Firma Bukocel, a. s., spracúva v Hencovciach drevenú hmotu, predovšetkým bukové drevo chemickým spôsobom.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články