Sobota, 4. február 2023. Meniny má Veronika, zajtra Agáta.

Slovenskí hasiči pomáhajú Čechom s požiarom na Moravskej Sahare!

Ilustračné fotoGaléria fotiek (1)
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Slovenskí hasiči pomáhajú českým kolegom pri likvidovaní rozsiahleho lesného požiaru v katastri obcí Bzenec, Strážnica a Ratiškovice, ktoré sú len kúsok od slovenských hraníc. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Silvia Jančovičová.


Českí hasiči požiadali o pomoc dnes dopoludnia, podľa Jančovičovej im prezident zboru Alexander Nejedlý ponúkol dostupnú hasičskú techniku vrátane leteckého modulu hasenia a vrtuľníka letky Ministerstva vnútra SR. "Českí hasiči prijali pomoc v podobe poskytnutia cisternových automobilových striekačiek na zásobovanie a dodávku vody na požiarovisko a zásahových hasičov," povedala Jančovičová.

Krátko pred 14.00 h prvé hasičské jednotky prešli cez hraničný priechod Hodonín – Holíč a v sprievode hliadky českej polície sa presunuli na miesto požiaru, informovala hovorkyňa. Dodala, že momentálne sa tam nachádza takmer 30 slovenských hasičov a desať kusov hasičskej techniky, zo záchrannej brigády HaZZ v Malackách, Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave a aktívne pomáhajú aj dobrovoľní hasiči z Trnavy a Skalice. 
 

Súvisiace články

Najčítanejšie články