SHMÚ: Na dolnom Bodrogu platí tretí stupeň | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

SHMÚ: Na dolnom Bodrogu platí tretí stupeň

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
18.03.2011 09:05

BRATISLAVA – Najvyšší, tretí stupeň výstrahy pred povodňou z trvalého dažďa na dolnom Bodrogu vydal v noci Slovenský hydrometeorologický ústav. Varovanie platí až do odvolania v okresoch Michalovce, Sobrance a Trebišov.


„Tretí stupeň výstrahy upozorňuje na jav, ktorý svojou intenzitou vážne ohrozuje aktivity človeka a môže spôsobiť škody veľkého rozsahu,“ uvádza na svojej internetovej stránke SHMÚ.

Druhý stupeň výstrahy pred povodňou platí v oblastiach troch ďalších povodí. V povodí Hornádu a Hnilca platí až do odvolania v okresoch Gelnica, Košice-okolie a Košice. Rovnako tak na Ipli v okresoch Veľký Krtíš, Krupina, Lučenec, Poltár, Nové Zámky (východ) a Levice (východ.) Na krajnom západe na Záhorí v okresoch Skalica, Senica, Myjava táto výstraha platí do 19. marca 9:00.

Najnižší, prvý stupeň výstrahy pred povodňou, platí pre viaceré oblasti Slovenska. Do dnešnej 12. hodiny je toto varovanie platné pre dolné Považie (okresy Trnava, Pezinok, Hlohovec), povodie dolnej Nitry a Žitavy (okresy Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany a Nové Zámky-sever), povodie hornej Nitry (okresy Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza). Do odvolania platí najnižší stupeň varovania v povodí Hrona (v okresoch Levice, Žarnovica, Banská Štiavnica, Žiar nad Hronom, Zvolen, Detva, Banská Bystrica a Brezno), v povodí Slanej (okresy Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava) a na Toryse (v okresoch Sabinov a Prešov).

Na Záhorí a v Podunajskej nížine platí do 19:20 aj 1. stupeň výstrahy pred vetrom. Miestami sa tam očakáva vietor, ktorý v nárazoch môže dosiahnuť rýchlosť 18 až 20 metrov za sekundu.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články