Utorok, 21. november 2017. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

Kultúra

Fenomenálna Elena Ferrante: Čím si získala srdcia čitateľov? V čom je čaro jej diel? + prekvapenie

Foto
pred 11 hodinami

Ak patríte medzi osoby beznádejne zamilované do kníh, tzv. knihovertov, určite poznáte Elenu Ferrante a jej úžasnú Neapolskú ságu. Ak ste však ešte nemali TO šťastie jej knihy čítať, iste už ale postrehli, že „nejaká“ Ferrante existuje. Kto je to? A prečo sú jej knihy tak obľúbené aj u nás? viac »

Niekedy očistí dušu a inokedy nám lezie na nervy. Môže plač zabíjať?

Niekedy očistí dušu a

pred 18 hodinami

Myslíte si, že byť matkou je jednoduché? Tešíte sa na svoju ratolesť a odrazu, keď ukričaný uzlíček držíte v rukách, zistíte, že vaša radosť sa vytráca. viac »


Poznáte svojho anjela strážneho?

Kniha Anjeli na dosah

pred 20 hodinami

Boh a anjeli sú všade okolo nás. Kedykoľvek nám môžu priskočiť na pomoc – stačí prosiť a, samozrejme, aj načúvať. Práve preto som túto knihu nazvala Anjeli na dosah. viac »


Labka najlepšieho priateľa

Kniha Môj pes, môj

17.11.2017 09:00

Hovorí sa, že každý má v živote nejakého učiteľa. Niekoho, kto je mu inšpiráciou, ponaučením, aj pomocníkom. Väčšinou to býva človek, no sprievodcom života sa môže ľahko stať aj zviera. Svojím čistým prejavom a náklonnosťou práve pes zvykne byť oprávnene tým najlepším priateľom. viac »


Ujo Váňa sa do Košíc vracia po takmer šesťdesiatich rokoch

Ujo Váňa sa do
Foto

17.11.2017 09:00

Po 57 rokoch sa 17. novembra 2017 vráti na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice Ujo Váňa z pera Antona Pavloviča Čechova. Nové naštudovanie klasického textu plného irónie a smiechu cez slzy s košickou činohrou naštudoval mladý slovenský režisér Lukáš Brutovský, ktorý sa réžii ruskej klasiky venuje už od svojich študentských čias. viac »


Cimrmanovci opäť odchádzali so standing ovation

Cimrmani

16.11.2017 17:00

Divadlo Járy Cimrmana na čele so Zdeňkom Svěrákom aj tento rok symbolicky otvorilo Festival českého divadla, ktorý sa v priestoroch Štúdia L+S koná už po 24-krát. Ich predstavenie Lijavec vzniklo v roku 1982, no po roku ho museli z repertoáru stiahnuť. Až do Nežnej revolúcie v roku 1989. ,,Táto inscenácia sa dlho nehrala, pretože vtedajšia ŠTB vycítila, ... viac »


Historická romanca Kumánska princezná

Kniha Kumínska princezná

16.11.2017 13:00

Nekorunovaná kráľovná slovenskej historickej romance píše už 10 rokov, počas ktorých predala ďaleko cez 100.000 kníh. Debutovala Zlatníkovou chovanicou a teraz jej vyšla nová kniha. viac »


Recept na úspech podľa Lýdie Eckhardt

Recept na úspech podľa

16.11.2017 10:00

Pokiaľ túžite po úspechu len neviete ako na to, nechajte sa inšpirovať. Úspešná módna návrhárka Vám povie o svojom recepte na úspech v ktorom sú pravdivé príbehy bez prifarbovania a ružových okuliarov. viac »


Volebné podvody, intrigy a korupcia

Volebné podvody, intrigy a

15.11.2017 19:00

Moc a peniaze. Mnohí sa o ne snažia dnes, no rovnaké to bolo aj v starom Ríme. Miestami omnoho brutálnejšie. Jedným z bežných nástrojov, ako sa zbaviť (politického) protivníka, bolo vyhnanstvo, konfiškácia majetku, vražda. viac »


Sexi príbeh o moci prvej lásky

Sexi príbeh o moci

15.11.2017 11:00

Lucy stojí pred nesmierne ťažkým rozhodnutím. Prv než k nemu dospeje, musí si premietnuť celý ich spoločný príbeh od začiatku...Stratené svetlo je autorkin debut. Romantický príbeh o pretrvávajúcej sile prvej lásky so šokujúcim, nezabudnuteľným koncom. viac »


Temná moc tajomného domu

Temná moc tajomného domu
FotoVideo

13.11.2017 19:00

Emma a Jane. Dve mladé ženy, ktoré sa nikdy nestretli a predsa ich niečo spája. Fyzická podobnosť, ako odhalí Jane potom, čo sa nasťahuje do podnájmu v domu, kde až do svojej záhadnej smrti bývala Emma... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!