Piatok, 20. apríl 2018. Meniny má Marcel, zajtra Ervín.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Silná facka pre Mayovú: Kľúčový zákon o brexite v hornej komore parlamentu zmietli zo stola

Theresa Mayová

Theresa Mayová

včera o 22:05

LONDÝN - Kľúčový zákon o brexite narazil v hornej komore britského parlamentu na tvrdú prekážku. Lordi sa v pomere hlasov 348:225 vyslovili za pokračovanie členstva v colnej únii Európskej únie. viac »

Mayovej sľub rok pred oficiálnym brexitom: Británia bude jednotná a silná

Theresa Mayová

29.03.2018 09:53

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová prisľúbila, že po tzv. brexite bude "ochraňovať integritu Spojeného kráľovstva ako celku". K jej vyhláseniu došlo krátko pred plánovanými štvrtkovými návštevami Severného Írska, Walesu a Škótska, ktoré uskutoční pred presne rok pred oficiálnym odchodom Británie z EÚ naplánovaným na 29. marca 2019. viac »


Významný posun v brexitových rokovaniach: Dohodli sa na prechodnom období po vystúpení

Michel Barnier a David

19.03.2018 13:50

LONDÝN - Prechodné obdobie po odchode Británie z Európskej únie sa skončí 31. decembra 2020. Potvrdil to v pondelok hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier. Spojené kráľovstvo vystúpi z EÚ 29. marca 2019. viac »


Britskí experti prišli s cenou za brexit: Ozrutná čiastka, zadlžia sa na polstoročie

Theresa Mayová

14.03.2018 10:35

LONDÝN - Finančné záväzky Veľkej Británie voči Európskej únii po brexite by mohli byť v objeme 37,1 mld. libier (GBP). Vyplýva to z odhadu britského Úradu pre rozpočtovú zodpovednosť. Británia by tak do rozpočtu EÚ podľa úradu mohla prispievať do roku 2064, čiže ešte takmer pol storočia. viac »


Štefanec: Pobrexitová diera v rozpočte sa dá zaplniť len zvýšením príspevkov

Ivan Štefanec

13.03.2018 19:38

ŠTRASBURG - Ak chce Európska únia pokračovať s financovaním svojich priorít, musí zaplniť výpadok v rozpočte, ktorý spôsobí brexit, a to sa dá len zvýšením príspevkov členských štátov. Slovensko aj potom z európskeho rozpočtu stále dostane viac ako doň prispeje. V utorok to uviedol slovenský europoslanec Ivan Štefanec. viac »


Dohoda o brexite narazila na prekážku: Najprv treba vyriešiť írske hranice

Donald Tusk a írsky

08.03.2018 21:59

BRUSEL - Predseda Európskej rady Donald Tusk varoval vo štvrtok Britániu, že v pobrexitovej obchodnej dohode sa nebude môcť napredovať, kým sa nevyrieši otázka okolo írskych hraníc, píše agentúra AP. viac »


Mayová debatovala s Tuskom: Návrh Európskej komisie označila za neprijateľný

Theresa Mayová počas rozhovoru

02.03.2018 06:30

LONDÝN - Britská premiérka Theresa Mayová vo štvrtok uviedla, že návrh Európskej komisie (EK) týkajúci sa hraníc s Írskou republikou po odchode Británie z Únie je neprijateľný, a táto otázka by mala byť predmetom dvojstranných rokovaní medzi Spojeným kráľovstvom a Írskom, napísala agentúra DPA. viac »


Mayová sa hnevá na EÚ, podrýva vraj integritu Veľkej Británie: Zožala kritiku

Theresa Mayová

28.02.2018 17:55

LONDÝN - Európska únia v stredu zverejnila svoj vlastný návrh, ako by mal presne vyzerať odchod Veľkej Británie z Európskej únie. Na 120-tich stranách únia popisuje doterajšie rokovania medzi Bruselom a Londýnom a špecifikuje aj oblasti, v ktorých zatiaľ nedošlo k dohode. viac »


Vášnivé debaty v plnom prúde: Britská opozícia mení názor na brexit

Predseda Labouristov Jeremy Corbyn

25.02.2018 18:15

LONDÝN - Britská opozičná Labouristická strana zažíva v posledných týždňoch vášnivé debaty o tom, aký postoj má zaujať k brexitu a k otázke, či by Veľká Británia nemala zostať po vystúpení z Európskej únie, ktoré by sa malo uskutočniť v marci 2019, aspoň v colnej únii. viac »


Obe strany brexitu chcú uzavrieť dohodu: Ambiciózne plány o voľnom obchode

David Davis

21.02.2018 19:08

BUDAPEŠŤ - Európska únia i Británia majú záujem na tom, aby rokovania o vystúpení Británie z EÚ boli uzatvorené dohodou, zhodli sa v stredu v Budapešti britský minister pre tzv. brexit David Davis so šéfom maďarskej diplomacie Péterom Szijjártóom. viac »


Brexit je podľa Johnsona dôvodom na nádej, nie strach: Zabrániť sa mu už nedá

Boris Johnson

14.02.2018 14:15

LONDÝN - Britský minister zahraničia Boris Johnson chce uistiť voličov, ktorí sú nahnevaní na brexit, že vystúpenie Veľkej Británie z Európskej únie je dôvodom na "nádej, nie strach". viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.World of Warships

World of Warships

Vylepšuj svoju loď a priprav sa na vojnu s nepriateľmi v širokom oceáne!