Nedeľa, 19. november 2017. Meniny má Alžbeta, zajtra Félix.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Britský parlament bude mať možnosť voľby: O konečnej dohode o brexite budú môcť rozhodnúť

David Davis

David Davis

14.11.2017 06:35

LONDÝN - Britský minister pre brexit David Davis v pondelok vyhlásil, že parlament bude mať možnosť hlasovať o konečnej dohode medzi Spojeným kráľovstvom a Európskou úniou o vystúpení Británie z EÚ. Informovala o tom agentúra AP. viac »

Šéf europarlamentu otvorene o brexite: V rámci odchodu by mali zaplatiť 60 miliárd eur

Antonio Tajani

13.11.2017 10:15

BERLÍN - Veľká Británia by mala podľa šéfa europarlamentu Antonia Tajaniho zaplatiť v rámci odchodu z Európskej únie najmenej 60 miliárd eur, aby si tak splnila svoje finančné záväzky. viac »


Autor európskej ústavy prekvapuje: Brexit sa vraj môže ešte aj úplne zrušiť!

Autor európskej ústavy prekvapuje:

10.11.2017 19:50

LONDÝN - Politik, ktorý napísal známy Článok 50 európskej ústavy, na základe ktorého Veľká Británia požiadala o vystúpenie z Európskej únie, v piatok vyhlásil, že proces jej vystúpenia z únie sa ešte stále dá zvrátiť. viac »


Rokovania o Brexite sa hýbu pomaly: Londýn má už iba dva týždne na dohodu

Michel Barnier

10.11.2017 14:10

BRUSEL - Šieste kolo rokovaní o brexite v Bruseli prinieslo iba mierny pokrok, ale nie prelom v troch oblastiach, ktoré sú pre Európanov kľúčové. Uviedol to hlavný vyjednávač EÚ pre brexit Michel Barnier, ktorý zopakoval, že bez dostatočného pokroku v prvej fáze rokovaní lídri Únie na summite v decembri nepristúpia k jej druhej fáze - k rokovaniam o obchodných vzťahoch. viac »


Padlo definitívne rozhodnutie Veľkej Británie: V tento deň konečne nastane brexit

Padlo definitívne rozhodnutie Veľkej

10.11.2017 06:40

LONDÝN - Dátum brexitu, teda odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie, bude zakotvený v dodatku k príslušnému zákonu, ktorý práve prerokúva parlament. Tento okamih nastane 29. marca 2019 o 23.00 h greenwichského času (o polnoci SEČ), oznámil vo štvrtok večer britský minister pre brexit David Davis. viac »


Britský veľvyslanec sa vyjadril k brexitu: Budúcnosť obchodných vzťahov je veľmi pozitívna

Andrew Garth

08.11.2017 21:50

BRATISLAVA - Budúcnosť obchodných vzťahov Spojeného kráľovstva s Európskou úniou je veľmi pozitívna, tvrdí britský veľvyslanec na Slovensku Andrew Garth. Avšak chápe, že plánovaný brexit - odchod Spojeného kráľovstva z EÚ - priniesol určitú neistotu. viac »


V Británii to vrie: Zákonodarcovia žiadajú, aby vláda zverejnila štúdie o dôsledkoch brexitu

V Británii to vrie:

02.11.2017 08:45

LONDÝN - Poslanci britského parlamentu požadujú od vlády premiérky Theresy Mayovej, aby zverejnila súbor štúdií o ekonomických dôsledkoch vystúpenia krajiny z Európskej únie, ktoré si nechala vypracovať. Dolná snemovňa schválila v stredu príslušnú výzvu na návrh opozičnej Labouristickej strany, informovala agentúra AP. viac »


Johnson odmieta obavy občanov EÚ z brexitu: Je nemysliteľné, aby Európania len tak odišli

Boris Johnson

27.10.2017 19:20

LONDÝN - Je "nemysliteľné", aby boli občania Európskej únie žijúci v Británii po brexite poslaní preč, alebo aby stratili svoje práva. Vyhlásil to britský minister zahraničných vecí Boris Johnson počas piatkovej návštevy Portugalska. Informovala o tom agentúra AP. viac »


Podľa Írska nemôžu rozhovory o brexite pokročiť bez objasnenia otázky hraníc

Podľa Írska nemôžu rozhovory

27.10.2017 18:10

DUBLIN - Rozhovory o vystúpení Británie z Európskej únie nemôžu pokročiť k problematike budúcich obchodných vzťahov skôr, ako Londýn bližšie neobjasní, čo sa stane s britskou hranicou s Írskom. Uviedol to v piatok írsky minister zahraničných vecí Simon Coveney. viac »


Bloomberg si nedával servítku pred ústa: Brexit je tá najhlúpejšia vec, okrem zvolenia Trumpa

Michael Bloomberg

25.10.2017 09:00

LONDÝN - Odchod Británie z Európskej únie je to najhlúpejšie, čoho sa nejaký štát dopustil s výnimkou zvolenia Donalda Trumpa za amerického prezidenta, domnieva sa bývalý starosta mesta New York a mediálny magnát Michael Bloomberg. viac »


Merkelová nateraz odmietla obchodné rokovania s Britániou: Musia počkať, tvrdí

Merkelová zablahoželala Mayovej

20.10.2017 06:45

BRUSEL - Nemecká kancelárka Angela Merkelová a holandský premiér Mark Rutte odmietli požiadavku britskej premiérky Theresy Mayovej na začatie obchodných rozhovorov v rámci vyjednávania podmienok odchodu Británie z EÚ. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Big Farm

Goodgame Big Farm

Big Farm je farmárska hra, v ktorej všetko funguje presne tak, ako na vidieku.Drakensang Online

Drakensang Online

Bojuj vo veľkolepej 3D hre a vydaj sa na cestu nebojácneho dračieho rytiera.