Pondelok, 22. január 2018. Meniny má Zora, zajtra Miloš.

Brexit – Veľká Británia opúšťa Európsku Úniu

Nedá sa byť zároveň v únii aj mimo nej, odkázal Londýnu Macron

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron

20.01.2018 15:25

LONDÝN - Veľká Británia si nemôže užívať výhody členstva v Európskej únii, a zároveň jej členom nebyť. V rozhovore pre televíziu BBC, z ktorého úryvky prenikli v sobotu ešte pred jeho odvysielaním do médií, to vyhlásil francúzsky prezident Emmanuel Macron. viac »

Podľa Mayovej už niet cesty späť: Druhé referendum o brexite nebude

Theresa Mayová

20.01.2018 06:05

BERLÍN - Britská premiérka Theresa Mayová vyhlásila, že zvrátiť vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie nie je možné. Uviedla to pre nemecký denník Bild, ktorý zverejnil rozhovor v sobotu. viac »


Brexit sa hýbe vpred: Zákon o vystúpení krajiny z EÚ schválila dolná komora parlamentu

Theresa Mayová

18.01.2018 06:35

LONDÝN - Dolná komora britského parlamentu schválila v stredu v treťom čítaní návrh zákona o vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únie (European Union Withdrawal Bill). Podporilo ho 324 poslancov a ďalších 295, vrátane opozičných labouristov, sa vyslovilo proti. viac »


Juncker odkazuje do Londýna: Veľká Británia môže zostať v EÚ, ak bude chcieť

Jean-Claude Juncker

17.01.2018 17:55

BRUSEL - Šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker v stredu odkázal Veľkej Británii, že ak napriek prebiehajúcemu brexitu zrazu zmení svoj názor a bude chcieť zostať v Európskej únii, nie je s tým žiadny problém. To, že Londýn aktivoval Článok 50, ktorým požiadal o vystúpenie z EÚ, je podľa Junckera jedna vec, na druhej strane ale podľa neho "existuje ... viac »


Tusk odkázal Britom: Ak si rozmyslíte brexit, únia vás prijme späť

Donald Tusk

16.01.2018 12:30

BRUSEL/ŠTRASBURG - Predseda Európskej rady Donald Tusk v utorok dopoludnia v Štrasburgu predstavil poslancom Európskeho parlamentu (EP) výsledky decembrového summitu EÚ, vrátane súhlasu premiérov a prezidentov začať s druhou fázou rokovaní o brexite. V tejto súvislosti upozornil, že ak si Spojené kráľovstvo odchod z EÚ ešte rozmyslí, Únia to privíta. viac »


Nepríjemná predpoveď: Tvrdý brexit môže Britániu pripraviť o pol milióna pracovných miest

Nepríjemná predpoveď: Tvrdý brexit

11.01.2018 14:05

LONDÝN - V ekonomike Veľkej Británie bude ohrozených takmer pol milióna pracovných miest, ak sa krajine nepodarí dosiahnuť dohodu o budúcich vzťahoch s Európskou úniou predtým, ako blok opustí. viac »


Írsky premiér Varadkar sa stretol s Orbánom: EÚ bude silná len v takomto prípade

Leo Varadkar a Viktor

04.01.2018 18:15

BUDAPEŠŤ - Írsko ľutuje, že Británia odchádza z Európskej únie, ale ctí si jej rozhodnutie, povedal vo štvrtok v Budapešti írsky premiér Leo Varadkar po schôdzke s predsedom maďarskej vlády Viktorom Orbánom. viac »


Bývalý britský premiér Tony Blair varuje: Na odvrátenie brexitu už nezostáva veľa času

Tony Blair

04.01.2018 12:02

LONDÝN - Bývalý britský premiér Tony Blair vo štvrtok varoval voličov, že čím ďalej, tým menej času je na odvrátenie brexitu. Odchod z Európskej únie je podľa neho hlúposť, ktorá zníži ešte zostávajúci vplyv Británie a celé generácie ju budú ľutovať. viac »


Prieskum ukázal, že Briti majú s brexitom problém: Takto vnímajú svoju krajinu

Prieskum ukázal, že Briti

28.12.2017 07:05

LONDÝN - Dve tretiny Britov, alebo 67 percent, majú podľa prieskumu pocit, že Európska únia má silnejšiu pozíciu v rokovaniach o vystúpení Británie z EÚ. Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti YouGov, zverejnených v stredu, iba desať percent Britov si myslí, že Británia má v rokovaniach navrch. viac »


Brexit prináša so sebou aj zlom v cestovaní: Dizajnové zmeny, ktoré sa nemusia každému páčiť

Pasy a ich tajomstvá:

22.12.2017 09:16

LONDÝN - Dizajn britských pasov sa po odchode krajiny z Európskej únie v marci 2019 zmení zo súčasnej burgundskej červenej farby na predchádzajúcu "ikonickú" modrú. S odvolaním sa na vládne zdroje o tom v piatok informoval spravodajský portál stanice BBC. viac »


Uvedomili si Briti chybu? Podľa najnovšieho prieskumu je väčšina z nich za zotrvanie v EÚ

Uvedomili si Briti chybu?

17.12.2017 07:20

LONDÝN - Až 51 percent Britov by teraz uprednostnilo zotrvanie krajiny v Európskej únii, ukázal prieskum, ktorý uskutočnil výskumný ústav BMG pre denník The Independent. Informáciu o výsledkoch prieskumu priniesla v noci na nedeľu agentúra DPA. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Zoomumba

Zoomumba

Založ si ZOO plnú divokých zvierat množstvo atrakcií!Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.