Piatok, 24. november 2017. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

Dobré správy

Druhá najčastejšia príčina smrti: Vedec prišiel na metódu, ako rýchlejšie zachrániť ľudí

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 7 hodinami

BRNO - Neurológ Ondřej Volný z Fakultnej nemocnice u svätej Anny v Brne prišiel na to, že nová metóda zobrazenia mozgu pomôže rýchlejšie odhaliť mŕtvicu. Vďaka tomu sa môže pacientom skôr dostať odbornej pomoci, čím sa zníži riziko úmrtia a trvalých následkov. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Petra Veselá. Volný zároveň pracuje v centre klinického ... viac »

Ako vznikajú tie najlepšie smoothies? Štyri fantastické recepty plné vitamínov na štíhlu líniu

Ako vznikajú tie najlepšie

pred 20 hodinami

BRATISLAVA - Nielen v jesennom období potrebujeme dodávať svojmu telu množstvo vitamínov. A aj keď práve teraz už nepukajú fitness centrá vo švíkoch, vy si môžete udržať štíhlu líniu vďaka fantastickým smoothies. viac »


Láska nepozná hranice: Snúbenci sa vzali na nevšednom mieste, na protest proti Trumpovi

Láska nepozná hranice: Snúbenci
FotoVideo

včera o 20:52

TIJUANA - Američan a Mexičanka sa v sobotu vzali na americko-mexickej hranici. Išlo o symbolický akt, americký prezident Donald Trump chce medzi oboma štátmi nechať postaviť múr, aby zamedzil prílivu migrantov z Mexika do Spojených štátov. viac »


Slováci vytvorili plastové okuliare, ktoré neškodia prírode: Ich kampaň je vo svete hitom

Slováci vytvorili plastové okuliare,

včera o 11:00

BRATISLAVA - Plasty nás obklopujú všade. A to bohužiaľ aj vtedy, keď jednotlivé produkty naplnia svoju funkciu a viac ich už nepotrebujeme. Stopa, ktorú zanechávajú na životnom prostredí je obrovská. To sa rozhodli zmeniť mladí dizajnéri zo Slovenska. Tí stvorili štúdio Crafting Plastics, ktoré medzi Bratislavou a Berlínom vymyslelo okuliare z rozložiteľných plastov. viac »


Koniec zápcham: NDS začne vo štvrtok sprejazdňovať križovatku Blatné na diaľnici D1

Blatné križovatka

včera o 09:20

BRATISLAVA – Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začne vo štvrtok (23.11.) ráno postupne sprejazdňovať novovybudovanú križovatku Blatné na diaľnici D1. Presmerovanie dopravy a sprejazdnenie križovatky Blatné bude prebiehať po etapách s obmedzeniami. Informovala o tom hovorkyňa NDS Michaela Michalová. viac »


Šetrite peniaze aj planétu: Začať môžete napríklad takto

Ilustračné foto
FotoVideo

21.11.2017 15:00

BRATISLAVA - Našu planétu je potrebné chrániť. A najlepším spôsobom, akým prispieť k budúcnosti Zeme, je začať priamo od seba. Môže ísť o malé veci, ako napríklad obmedzenie jednorázových nákupných tašiek, cez využívanie mestskej hromadnej dopravy až k väčším zeleným projektom, ako je využívanie čistej energie zo slnka. Často stačí len prekonať vlastnú ... viac »


Historická udalosť: Slovensko má prvého pacienta s implantovaným umelým srdcom

Historická udalosť: Slovensko má
Foto

21.11.2017 14:35

BRATISLAVA – V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave prvýkrát vo východnej Európe implantovali pacientovi umelé srdce. Bolo to 1. novembra, 47-ročný čakateľ sa zotavuje po trojhodinovej operácii, od 15. novembra je na bežnom lôžkovom oddelení. viac »


Medicínsky KVÍZ: Ak odpoviete správne na všetky otázky, mali by ste byť lekárom!

Medicínsky KVÍZ: Ak odpoviete

21.11.2017 11:00

BRATISLAVA - #Jeden kvíz o ľudskom tele sme tu už mali. Poďme si spoločne preveriť schopnosti a zistiť, či máme nejaké predpoklady na to stať sa lekárom. Čo vy na to? Výsledkom sa nezabudnite pochváliť v komentároch! viac »


Čo znamená profilovka s logom My sme les? Slováci sa premenili na národ ochranárov

Čo znamená profilovka s

20.11.2017 16:09

#Možno ste aj vy počas uplynulých dní na Facebooku narazili na to, že vaši známi majú profilovku so zeleným lístkom a modrým srdcom. O čo ide? Znamená to, že podporujú iniciatívu My sme les, ktorá len za posledných 7 dní vzbudila na slovenskom internete mimoriadny ohlas. Pozitívny, aj kritický. viac »


Šokujúca správa: V bratislavskej nemocnici umieralo bábätko (3 mes.), hrdinská záchrana z Prahy

Jack Simons

20.11.2017 15:29

PRAHA - Rodičia len trojmesačného dievčatka prežívajú najťažie chvíle v živote. Ich dieťatku nedokázali pomôcť na Slovensku. Bol nutný prevoz na odborné pracovisko do Prahy, tam ho zachránili umelé pľúca. viac »


Premiér Fico oznámil: Slovensko má najnižšiu nezamestnanosť v histórii

Robert Fico predstavil nový

20.11.2017 13:30

BRATISLAVA – Miera evidovanej nezamestnanosti v SR v októbri 2017 dosiahla hodnotu 6,14 %. Medzimesačne sa znížila o 0,28 percentuálneho bodu (p. b.), medziročne klesla o 2,94 p. b. Informoval o tom na pondelkovej tlačovej konferencii generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Marián Valentovič, za účasti ministra práce Jána ... viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Lady Popular

Lady Popular

V hre Lady Popular na teba čaká svet celebrít, oblečenia a make-upu.Legends of Honor

Legends of Honor

V Legends of Honor ti pôjde len o jedno - uspieť ako mág, bojovník alebo lúpežník.