Piatok, 23. február 2018. Meniny má Roman, Romana, zajtra Matej.

Dobré správy

Mladá slovenská vedkyňa tvorí históriu: Počas misie skúma život na Marse

pred 11 hodinami

#Vo štvrtok sa začína osemmesačná simulovaná misia na Mars, vedená a financovaná americkým Národným úradom pre letectvo a vesmír (NASA) v spolupráci s Havajskou Univerzitou. Na projekte sa zúčastní aj slovenská vedkyňa Michaela Musilová, ktorú vybrali spomedzi niekoľko tisíc uchádzačov. Jej misia potrvá do 14. októbra. viac »

Hrdinský čin policajta: VIDEO Dieťa spadlo z tretieho poschodia, muž zákona ho chytil

Hrdinský čin policajta: VIDEO
Video

včera o 14:58

KÁHIRA - Traja egyptskí policajti strážiaci vstup do banky si všimli, že nad nimi z balkóna na treťom poschodí visí päťročné dieťa. Chlapec o krátku chvíľu spadol, pričom jednému z policajtov sa ho podarilo zachytiť, čím mu pravdepodobne zachránil život. viac »


KVÍZ Olympijský ošiaľ v plnom prúde: Dokážete odpovedať na všetkých 15 otázok správne?

KVÍZ Olympijský ošiaľ v

včera o 09:15

PJONGČANG - Ošiaľ okolo zimnej olympiády už prepukol naplno. Môžu za to nielen hokejisti, ale najmä fantastická Nasťa Kuzminová. Čo však viete o zimných hrách? Trúfnete si zodpovedať všetkých 15 otázok správne? viac »


Liečia, znižujú stres a pomáhajú pri depresii: Mačacie kluby sú vo svete hitom, jeden práve otvorili v Poprade

Liečia, znižujú stres a

21.02.2018 15:00

#Občianske združenie Ostrov pokoja zriadilo pre obyvateľov i návštevníkov Popradu zaujímavý klub, v ktorom budú hosťom pri káve či dezerte robiť spoločnosť štyri mačky dvoch plemien – ragdoll a britská krátkosrstá. Ľudia môžu toto zaujímavé miesto navštíviť už od minulého piatku. viac »


Američan sa nestačil diviť tomu, čo ponúka Slovensko: Ryan skúsil gastronómiu, takto okomentoval našu krajinu!

Američan sa nestačil diviť

20.02.2018 15:00

BRATISLAVA - #Aj keď sa to možno nezdá, Slováci sú patrioti. Medzi sebou síce šomreme na politikov, ekonomickú situáciu, či to, že stále nemáme prepojené dve najväčšie mestá v krajine. Keď však príde na rad situácia, kde máme povedať niečo o svojej krajine, hrdo sa búchame do pŕs a na Slovensko nedáme dopustiť. viac »


Legendárna Slovenská strela sa po 80 rokoch konečne dočkala: Za 5 miliónov bude ako nová

Legendárna Slovenská strela sa
FotoVideo

20.02.2018 11:00

KOPŘIVNICE – Zhruba dva roky by mala trvať rekonštrukcia historického železničného motorového vozu M 290.0 nazývaného Slovenská strela, ktorý dá za takmer 120 miliónov českých korún (cca 4,74 milióna eur) opraviť kopřivnická automobilka Tatra Trucks. Po oprave bude voz, vyrobený v roku 1936 v Tatre, stáť v špeciálnom presklenom depe a bude jedným z ... viac »


FOTO Aj toto slovenské mesto dokáže turistov očariť: Pozrite, čo sa tam oplatí vidieť

FOTO Aj toto slovenské

19.02.2018 14:00

MALACKY - Malacky sú mestom na západnom Slovensku a nachádzajú sa v strede Záhoria. Okrem toho, že tam žije približne 18-tisíc obyvateľov a že sa tam hovorí po záhorácky, som vedel o tomto meste len jedno jediné. Poznal som pesničku Išiel Macek do Malacek. Pozrite sa na to, čo sa oplatí v tomto meste a v jeho okolí vidieť. viac »


V nemocnici v Šaci urobili unikátnu operáciu prsníka

V nemocnici v Šaci
Foto

19.02.2018 12:20

KOŠICE - Na Klinike popálenín a rekonštrukčnej chirurgie v Nemocnici Košice-Šaca sa na operačnej sále stretli plastickí chirurgovia so špecialistami z Mamárneho centra, aby pri jednom operačnom zákroku onkologickej pacientke odoperovali časť prsníka postihnutého zhubným nádorom a súčasne urobili jeho rekonštrukciu. viac »


Zem je naozaj guľatá: 7 jednoduchých spôsobov, ktorými môžeme dokázať to, čo už dávno vieme

Zem je naozaj guľatá:

18.02.2018 17:00

BRATISLAVA - Žijeme na guľatej planéte. Je to fakt, ktorý je jasný už niekoľko storočí. Za jeho dokázanie nejeden vedec položil svoj život. Napriek tomu sa čoraz viac o slovo hlási vzrastajúca skupinka tzv. Earth-flaterov, ktorí sú silne presvedčení o tom, že Zem je plochá ako doska na žehlenie. viac »


Boli sme v slobodnom meste Christiania: Miestom s drogami, fiktívnou hranicou EÚ a zákazom fotenia

Boli sme v slobodnom

18.02.2018 10:00

BRATISLAVA - Kedysi tu boli vojenské baraky, v 70. rokoch ich však obsadili voľnomyšlienkári, hippies, anarchisti a ľudia poza spoločnosťou. Dnes sa snaží Christiania v dánskej Kodani stále držať myšlienok, ktoré sa s ňou spájajú od jej vzniku, no v prvom rade ide o turistickú lokalitu s upadajúcou slávou, kde sa dajú ľahko kúpiť drogy, minúť desiatky ... viac »


FOTO Tieto zábery si budete musieť pozrieť dvakrát: Dokonale sa pohrajú s vašou mysľou

FOTO Tieto zábery si

17.02.2018 16:00

#Väčšinou sa spoliehame na svoje vizuálne a sluchové schopnosti, ale čo robiť, keď nás niekedy privádzajú do omylov? Odpoveď je jednoduchá, niekedy stačí vypnúť myseľ a užívať si silu prítomného okamihu. A presne o to sa snaží aj mladá nemecká umelkyňa Monica, ktorej diela vás prinútia zamyslieť sa. viac »


Najčítanejšie články

Zimné olympijské hry

Pjongčang 2018

Online hry

pauzicka.sk

Drakensang Online

Drakensang Online

Bojuj vo veľkolepej 3D hre a vydaj sa na cestu nebojácneho dračieho rytiera.Khan Wars

Khan Wars

Bojová online hra Khan Wars, v ktorej bojuješ proti hráčom z celého sveta. Zaregistruj sa a zlepšuj svoje mesto i bojovníka.