Dobré správy | Topky.sk - Bleskovky

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Dobré správy

KVÍZ Tento kúsok plastu máte v peňaženke aj vy: Čo všetko viete o platobných kartách?

Kvíz o platobných kartách

Kvíz o platobných kartách

pred 7 hodinami

#Dnes sú bežnou súčasťou nášho života, ešte pred 30 rokmi však o ich používaní takmer nikto nechyroval. Zjednodušujú nám život pri nákupoch alebo cestovaní – od platenia až po využívanie a platenie v zahraničí bez zamieňania cudzej meny. viac »

Radostná udalosť v parížskom vlaku: Narodilo sa dieťa, dostalo darček od dopravnej spoločnosti

Radostná udalosť v parížskom

pred 8 hodinami

PARÍŽ - V jednom z parížskych prímestských vlakov sa narodilo dieťa, pričom od dopravnej spoločnosti RATP dostalo do daru jazdné zadarmo až do jeho 25 rokov. viac »


Vlastné konzervy a tisíce kilometrov za volantom: Ako sa zmenilo dovolenkovanie Slovákov?

Balenie je niekedy umenie
Foto

pred 14 hodinami

Zmena režimu v roku 1989 otvorila slovenským dovolenkárom hranice. Už zrazu neboli závislí od cestovných doložiek a kontaktov na „vyšších miestach“. Sen o cestovaní sa zmenil na realitu a rozbehol sa dovolenkový boom, ktorý zažívame dodnes. Ako všetko ostatné, aj spôsob cestovania podlieha určitým trendom. Ako sa vyrážalo do diaľok kedysi a ako dnes? viac »


Policajtka sa vybrala s rodinou do Tatier na výlet: Ani vo sne jej nenapadlo, čo sa stane

Policajtka sa vybrala s

včera o 21:20

PODBANSKÉ - Policajtka Eva sa vybrala s rodinou na výlet do Vysokých Tatier. Netušila, že v čase osobného voľna bude napĺňať svoje poslanie. Na okraji cesty spozorovala bicykel. S manželom zastali, vystúpili a zbadali zraneného muža. Okamžite začali pomáhať. viac »


Trúfnete si na záhoráčtinu? Tento KVÍZ zvládne len ten, kto ju má skutočne v malíčku

Trúfnete si na záhoráčtinu?

včera o 11:00

BRATISLAVA - Záhorácke nárečie je pre mnohých našincov ôsmym divom sveta. Skalní Záhoráci sú neraz terčom vtipov, avšak zväčša sú to dobráci od kosti, ktorí sa vedia zasmiať aj na vlastný účet. A to teda dokáže len málokto. Aby sme vzdali hold tomuto jedinečnému nárečiu, ktoré vraj vzniklo „za horami,“ pripravili sme pre vás kvíz, ktorý zvládne len ... viac »


Vážna nehoda Slováka (29) v Rakúsku: Stáli pri ňom všetci svätí a dvaja policajti

Vážna nehoda Slováka (29)
Foto

16.06.2018 18:57

LINZ - Rakúski policajti mali plné ruky práce. Zasahovali pri dopravnej nehode. Keď podišli k havarovanému autu, čakal ich šok. Vodič nereagoval, museli rýchlo konať. Policajti Manuel a Stefan zachránili vodičovi (29) zo Slovenska život. viac »


Vedci tvrdia, že objavili spôsob, ako liečiť AIDS: Očkovanie raz za štvrťroka

Vedci tvrdia, že objavili

16.06.2018 18:13

HONG KONG - Vedecký tím z Hongkonskej univerzity tvrdí, že možno našiel spôsob, ako "funkčne liečiť" napadnutie vírusom HIV, ktorý vyvoláva syndróm získaného zlyhania imunity (AIDS). Vedci veria, že nová prelomová protilátka by mohla byť používaná pri prevencii i liečbe. O objave informoval odborný časopis Journal of Clinical Investigation. viac »


Top päť krátkych animákov s hlbokým významom: Malo by si ich pozrieť každé dieťa i dospelý

Top päť krátkych animákov

16.06.2018 17:00

BRATISLAVA - #Sú absolútnou trefou do čierneho. Tieto animované filmy vám zaberú len pár minút času, ktoré však rozhodne stoja za to. Ukazujú to, na čo zabúda nejeden dospelák. Aké čarovné je detstvo a aké dôležité je nezabudnúť sa stále dívať na svet detskými očami. Veríme, že sa nad nimi budete roztápať rovnako, ako sme sa roztápali aj my. viac »


Ruská umelkyňa premieňa ľudí: Z malých dievčatok sú bábiky, takto to robí

Ruská umelkyňa premieňa ľudí:

16.06.2018 10:00

BRATISLAVA - #Umenie môže mať niekoľko podôb. Či už ide o sochárstvo, divadlo alebo výtvarné prevedenie, každé má niečo do seba. S rozširujúcimi sa možnosťami technológií sa zväčšuje aj okruh toho, čo možno považovať za umenie. viac »


Trojročné dievčatko sa stratilo: Veľké pátranie, celý čas pri nej stál verný ochranca

Trojročné dievčatko sa stratilo:

15.06.2018 21:25

QULIN - Stratené trojročné americké dievčatko našli po noci strávenej v kukuričnom poli. Pri záchrannej akcii pomohol aj psík, ktorý zostal po boku dieťaťa po celý čas, píše agentúra AP. viac »


Obľúbené letné miesto v hlavnom meste štartuje sezónu: Otvorené bude do septembra

Magio pláž

15.06.2018 17:10

BRATISLAVA - Milovníci dobrej zábavy, gastronómie i oddychu sa môžu aj tento rok tešiť na Magio pláž na Tyršovom nábreží v bratislavskej Petržalke. Tá v piatok otvorila pomyselné dvere svojho 12. ročníka. Verejnosti bude prístupná do 2. septembra. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Skyrama

Skyrama

Vybuduj a riaď svoje vlastné medzinárodné letisko a staraj sa o pasažierov.Biathlon Mania

Biathlon Mania

Športová novinka, v ktorej sa z teba stane biatlonista. Budeš dostatočne rýchly a presný v streľbe?