Pondelok, 20. november 2017. Meniny má Félix, zajtra Elvíra.

Dobré správy

Premiér Fico oznámil: Slovensko má najnižšiu nezamestnanosť v histórii

Ján Richter a Robert Fico

Ján Richter a Robert Fico

pred hodinou

BRATISLAVA – Miera evidovanej nezamestnanosti v SR v októbri 2017 dosiahla hodnotu 6,14 %. Medzimesačne sa znížila o 0,28 percentuálneho bodu (p. b.), medziročne klesla o 2,94 p. b. Informoval o tom na pondelkovej tlačovej konferencii generálny riaditeľ Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) Marián Valentovič, za účasti ministra práce Jána ... viac »

KVÍZ: Naspäť do školských lavíc! Pamätáte si ešte niečo z chémie a biológie?

KVÍZ: Naspäť do školských

15.11.2017 11:30

BRATISLAVA - Väčšina z nás to nenávidela. Neskutočné množstvo vzorcov a pojmov, ktoré nám nie a nie vojsť do hlavy. Odpoveď na týchto pár otázok by ste pravdepodobne mali vedieť, a ak nie, aspoň si trochu precvičíte mozog, prípadne uvidíte, kde máte rezervy. Pamätáte si aspoň niečo zo školy z chémie a biológie? Otestujte sa! viac »


FOTO Košičania dostanú vianočný stromček od súkromnej osoby - osadia ho v nedeľu

Vianočný stromček v Košiciach.
Foto

14.11.2017 18:00

KOŠICE - Vianočný stromček osadia v centre mesta pred Immaculatou už túto nedeľu (19. novembra) dopoludnia. Už samotné osádzanie vianočného stromu na Hlavnej ulici je atraktívnou udalosťou a vždy budí veľký záujem návštevníkov. viac »


VIDEO Brno zažilo veľký sviatok eŠportu: Medzi legendy zaradili aj slovenského majstra sveta

VIDEO Brno zažilo veľký

14.11.2017 09:00

BRATSLAVA - #Necelý mesiac po Majstrovstvách v elektronickom športe v Bratislave, sa naša a česká herná elita stretla na brnenskom výstavisku, aby zabojovala o celkovú výhru 280-tisíc českých korún. Poznáme tak nových šampiónov v Counter-Strike: Global Offensive, League Of Legends, Hearthstone, či mobilnej hre Clash Royale. viac »


Vianočný strom pre Trnavu darovala 97-ročná Leopoldovčanka

Šťastné a veselé :)

13.11.2017 12:05

TRNAVA – Vianočný strom pre Trnavu v tomto roku darovala 97-ročná Mária Vykopalová z Leopoldova. S jedľou, ktorá rástla pred oknami jej domu celé desaťročia, sa nelúčila ľahko. viac »


FOTO Tieto pamiatky by mal poznať každý Slovák: Objavte Košice s našim sprievodcom

FOTO Tieto pamiatky by

13.11.2017 10:00

KOŠICE - Vedeli ste, že v Košiciach nemajú hlavné námestie, ale Hlavnú ulicu? Druhé najväčšie mesto Slovenska je známe hneď viacerými jedinečnými pamiatkami, ktoré robia toto miesto špeciálnym. Vybral som 6 pamiatok, ktoré sú považované za synonymá tejto metropole východu a nájsť ich môžete priamo v centre mesta. viac »


Radostná správa v rodine prezidenta: FOTO Kiska ukázal vnúčika so zaujímavým menom

Radostná správa v rodine

12.11.2017 19:20

BRATISLAVA - Len pred pár mesiacmi sa stal prezident Andrej Kiska po piatykrát oteckom, keď sa mu narodil syn Martinko, a jeho rodina sa teraz rozrástla o ďalšieho malého člena. Hlava štátu sa na sociálnych sieťach pochválila svojím vnúčikom Andrejom IV. viac »


ROZHOVOR Módna ilustrátorka Petra (24) má talentu na rozdávanie: Živí sa vlastným snom

ROZHOVOR Módna ilustrátorka Petra

12.11.2017 11:15

NITRA - Dvadsaťštyriročná Petra z Nitry je známa pod prezývkou FancyIllustrator. Na prvý pohľad možno táto značka veľa nenapovie, avšak keď si prečítate pútavý rozhovor, ktorý vás vtiahne do života šikovnej Slovenky, budete chcieť chytiť do rúk minimálne pero a kresliť. Tak, ako to robí aj talentovaná umelkyňa, ktorú sme pre vás vyspovedali. viac »


Príbeh, ktorý vás dojme a chytí za srdce: Týraný psík sa zamiloval do bábätka, celkom sa zmenil

Príbeh, ktorý vás dojme

11.11.2017 17:05

BRATISLAVA - Mať psíka patrí k snom nejedného človeka a o to bolestnejšie je, ak si ho z rôznych dôvodov nemôžu dovoliť. O to väčšie nepochopenie prichádza vtedy, ak si tí, ktorí štvornohého maznáčika majú, nevážia a týrajú ho. Podobný osud zastihol aj sučku Noru. viac »


Jeseň v majestátnych Tatrách: Pri týchto obrázkoch sa budete cítiť hrdo

Jeseň v majestátnych Tatrách:

11.11.2017 09:00

BRATISLAVA - #Kde sa mohla jeseň najviac vyšantiť? Predsa tam, kde sa to len tak hemží stromami a horami. V tomto prípade to budú naše krásne a majestátne veľhory. Jeseň namaľovala Tatrám krásnu tvár a obliekla ich do pestrofarebných šiat. viac »


Ludrová na Liptove: Ranogotický kostolík ukrýva podľa legendy veľký templársky poklad

Kostolík v Ludrovej

10.11.2017 14:28

Mimoriadne vzácny ranogotický kostolík z druhej polovice 13. storočia na návrší neďaleko dolnoliptovskej obce Ludrová je opradený množstvom legiend a záhad. Podľa tej najstaršej ukrýva starobylý kostol pod oltárom templársky poklad. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Goodgame Empire

Goodgame Empire

Boje o nové mestá a územia ťa v tejto hre vtiahnu do stredoveku.Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.