Streda, 24. január 2018. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Dobré správy

KVÍZ Poznáte názvy nezvyčajných strachov? Otestujte sa z fóbií

pred 2 hodinami

BRATISLAVA - Určite poznáte tie najznámejšie fóbie, akou je napríklad strach zo stiesnených priestorov – klaustrofóbia. Vo svete sa stretávame tiež so strachom z výšok, klaunov alebo pavúkov. Je však pravdou, že fóbie väčšinou nepoznáme podľa ich oficiálneho názvu, ale len ako akýsi strach z niečoho. Ako ste na tom vy? Vyskúšajte na základe názvu fóbií uhádnuť, čoho sa týkajú. viac »

Lekári jej nedokázali pomôcť: Žena sa z rakoviny vyliečila sama, TOTO je každý deň

Dôchodkyňa, ktorá porazila rakovinu
Foto

12.01.2018 09:01

LONDÝN - Po troch ťažkých chemoterapiách a štyroch transplantáciách kmeňových buniek sa 67-ročná dôchodkyňa nedokázala z rakoviny vyliečiť. Svoj život vzala do vlastných rúk. Neuveríte, čo jej pomohlo zákernú chorobu prekonať. Lekári sú v nemom úžase. viac »


Parádna správa pre nadšencov lietania: Aha, kam sa dostanete z Bratislavy

Parádna správa pre nadšencov

11.01.2018 15:50

#Cestovanie sa stalo bežnou súčasťou ľudí a trendom, ktorý len tak ľahko nezmizne. Dokonca možno povedať, že cestovanie po svete je pre niektorých životným štýlom. Stačí sa len pozrieť okolo. Napríklad blogerov, ktorí sa zaoberajú cestovaním, je čoraz väčšie množstvo. viac »


Brilantný úspech mladého Slováka: Jeho softvér predpovedá výsledok súdneho procesu

Brilantný úspech mladého Slováka:

10.01.2018 13:00

BRATISLAVA – Študent práva na britskej Univerzite v Cambridge Jozef Maruščák vytvoril softvér CaseCrunch, ktorý využíva umelú inteligenciu na to, aby predpovedal výsledok súdneho sporu. Systém dokázal pritom v súťaži poraziť aj viac ako sto renomovaných právnikov, výsledky totiž predpovedal lepšie ako oni. viac »


Slovák odmenený Oscarom Vladimír Valovič: Vieme spraviť scény, ktoré boli pred 10 rokmi len sci-fi

Slovák odmenený Oscarom Vladimír

10.01.2018 10:00

BRATISLAVA - #Pokiaľ si človek ide za svojimi snami s plným odhodlaním a nebojí sa prekážok, ktoré ho na ceste istotne stretnú, môže dokázať nevídané úspechy. My vám dnes prinášame rozhovor s jednou takouto osobnosťou. Handlovčan Vladimír Valovič, odmenený aj legendárnym Oscarom, sa totiž z malého mesta dostal až k tvorbe vizuálnych efektov pre tie ... viac »


KVÍZ Čo všetko viete o slávnych Disneyovkách? Otestujte sa!

KVÍZ Čo všetko viete

09.01.2018 11:00

BRATISLAVA - #Už ako malí ste určite milovali rozprávky zo štúdia Walta Disneyho. Niektoré si pamätáte z detstva, iné ste si možno vychutnali už ako dospelí. Čo všetko viete o rozprávkach Toy Story, Príšerky s.r.o., či Kráska a zviera? Spomeniete si na detaily, ktoré ste si v rozprávkach mohli všimnúť? viac »


Vojak sa ponáhľal za rodiacou manželkou: Neuveríte, čo všetko musel podstúpiť, aby prišiel včas

Americký vojak precestoval 2
Foto

08.01.2018 20:23

MONTEREY - V provinčnom mestečku na úpätí Kalifornie sa narodila maličká Júlia. Dojímavý príbeh amerického vojaka ako naprieč časovej tiesni cestoval dva dni a až 10 prestúpil, aby stihol pôrod svojej ženy chytil ľudí za srdce. viac »


Povinnosť vrátiť preplatok na dávke bude pri sume vyššej ako 5 eur, informuje Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa

08.01.2018 13:38

BRATISLAVA - V prípade vzniku preplatku na dávke bola Sociálna poisťovňa do 31. decembra 2017 povinná predpísať zodpovednej osobe preplatok v akejkoľvek výške. viac »


Toto sa zrejme už nikdy nezopakuje: Neuveriteľný život hippies v 60. a 70. rokoch

Toto sa zrejme už

07.01.2018 20:01

BRATISLAVA - Nechápali vtedajší svet, ani to, čo sa robí a už vôbec nie prečo. Nepáčili sa im nastolené stereotypy. Mládež koncom 60. a začiatkom 70. rokov povstala a vyformovala sa v niečo, čo sa dnes zrejme už nikdy nezopakuje. viac »


VIDEO Príroda vytvorila zaujímavé dielo: Fíha, ako je toto možné?

VIDEO Príroda vytvorila zaujímavé

07.01.2018 12:00

BRATISLAVA - Aj keď počasie na Slovensku ani zďaleka nepripomína najchladnejší mesiac roku a na väčšine územia po poriadnej snehovej nádielke či treskúcej zime nie je ani stopy, neplatí to tak vo svete. Čína sa pýši novou atrakciou, na ktorú upozorňujú nielen domáci, ale prilákala už aj množstvo turistov, ktorí sa o zábery podelili na sociálnych sieťach. viac »


Skvelá správa pre ľudstvo: Vedci si vydýchli, so zemeguľou sa deje niečo úžasné

Skvelá správa pre ľudstvo:

07.01.2018 09:35

WASHINGTON - Opatrenia, ktoré pomohli. Obrovský problém ľudstva, ktorým bol vznik ozónovej diery najmä nad Antarktídou a Arktídou, sa konečne zlepšuje. Nie je však dôvod na predčasnú radosť; ešte stále má ľudstvo čo robiť, aby prinajmenšom zmiernilo dopad globálneho otepľovania. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Skyrama

Skyrama

Vybuduj a riaď svoje vlastné medzinárodné letisko a staraj sa o pasažierov.World of Tanks

World of Tanks

Páčia sa ti tanky a rád by si ich ovládal v bitke?