Koščová & Šindlerová: Najkrajšiu esemesku nechceme | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Koščová & Šindlerová: Najkrajšiu esemesku nechceme

Katka Koščová a Martina Šindlerová
Katka Koščová a Martina Šindlerová
28.05.2005 08:00

BRATISLAVA - Kde zmizla Najkrajšia esemeska? Skladba s týmto názvom zaznela prvý a posledný raz iba na aprílovom finálovom večere speváckej šou Slovensko hľadá SuperStar a potom sa vytratila z éteru. Súťažne si ju "rozdali" Katka Koščová (23) a Martina Šindlerová (16), no žiadna ju na svoj debutový album nezaradila. Prečo?


Podľa nepísaného pravidla mala na skladbu nárok víťazka súťaže - prvá slovenská superstar Katka Koščová. Spomínaný slaďák jej však nesadol. "Priznám sa, tá pesnička sa mi nepáčila," potvrdila speváčka. Druhé husle odmietla hrať strieborná superstar Martina Šindlerová: "Mne sa tá pesnička síce páčila, ale keďže ju Katka odmietla, nechcela som byť druhá v poradí."

Skladba textára Kamila Peteraja a autora hudby Vaša Patejdla sa dokonca neobjavila ani na výberových CD finalistov SuperStar. Zástupkyňa vydavateľstva BMG Lenka Slaná to vysvetlila tým, že vydavateľstvu pesničku nik zo Slovenskej televízie (STV) neponúkol. Práve STV si skladbu objednala špeciálne na finálový večer SuperStar. Podľa člena manažmentu verejnoprávnej TV Branislava Zahradníka by pesničku pre potreby vydavateľstva uvoľnili, ak by Slaná o ňu mala skutočný záujem.

Ťahanice okolo Najkrajšej esemesky nakoniec vyriešila semifinalistka Monika Zázrivcová (19), ktorá sa v SuperStar prespievala do 50-ky. "Je to veľmi pekná skladba, a som rada, že ju môžem spievať. S chalanmi z kapely sme jej dali trochu rockovejšiu formu. Výborne sa mi pracovalo aj s autormi piesne," pochvaľuje si Monika. Skladba bude mať aj formu dueta Zázrivcová/Patejdl. Na Monikinom cédečku, ktoré sa už čoskoro objaví na trhu, si speváčka strihne rockové dueto aj s Robom Miklom.


Galéria

Monika Zázrivcová

Nástroje k článku


ZDROJ: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články