Českí policajti idú po krku slovenským lupičom: Vykradli vozidlo pošty | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Českí policajti idú po krku slovenským lupičom: Vykradli vozidlo pošty

Ilustračné foto
Ilustračné foto
19.06.2017 18:33

ZLÍN - Desiatky policajtov, psovodi a policajné vrtuľníky už od dnešného dopoludnia prečesávajú okolie mesta Slavičín v českom okrese Zlín. Pátrajú totiž po lupičoch zo Slovenska, ktorí v slovenskej pohraničnej obci Horné Srnie vylúpili vozidlo pošty.


Česká polícia varovala, že muži môžu byť ozbrojení, informoval spravodajský portál Novinky.cz. "Dostali sme informáciu, že v pohraničnej obci došlo k prepadnutiu peňažného ústavu a že trojica páchateľov zamierila smerom k obci Rokytnice," povedala hovorkyňa zlínskeho krajského policajného riaditeľstva Monika Kozumplíková. 

"Počas zásahu došlo aj ku kontaktu jedného policajta s pravdepodobnými páchateľmi, tí ale nereagovali na výzvu na zastavenie ani na varovný výstrel," dodala ďalej Kozumplíková, podľa ktorej muži utiekli do lesa.

V miestach okolo Rokytnice podľa hovorkyne momentálne prečesáva lesy asi 120 policajtov zo Zlínskeho, Juhomoravského a Moravskosliezskeho kraja. Polícia uzavrela priestor medzi českými obcami Šanov, Kochavec a slovenskou obcou Horná Súča. 

Muži by sa mali nachádzať v lese. Na sebe majú tmavé oblečenie a pohybujú sa na motocykli a na štvorkolke. Polícia varovala tiež starostov okolitých obcí. Hovorkyňa slovenskej pošty Martina Macková potvrdila, že došlo k vylúpeniu poštového vozidla. Odcudzenú čiastku však nespresnila.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Policie cz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články