Piatok, 25. máj 2018. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Hrôzostrašné FOTO dôchodcu po brutálnom útoku Viktora: Za túto ohavnosť bude v Británii poriadne pykať

Útočník a jeho obeť.
Útočník a jeho obeť.
12.01.2016 14:15

LONDÝN - Slovenský občan Viktor Lakatoš zaútočil boxerom v novembri 2014 na bezbranného dôchodcu (89), od ktorého chcel získať peniaze. Fotografia zbitého muža sa dostala do médií a šokovala otrasnou brutalitou páchateľa. Po Slovákovi vyhlásili pátranie a dostal sa aj do televízneho programu Crimewatch, v ktorom verejnosť žiadali o bližšie informácie o jeho pobyte. Napokon sa ho podarilo polícii zatknúť. Súd ho teraz za odporný čin poslal za mreže na 18 rokov.


Slovák (48) urobil za hranicami niečo strašné: Británia kvôli nemu žiada celú Európu o spoluprácu

Lakatoš prišiel do Británie pred štyrmi rokom po tom, čo si v slovenskom väzení posedel šesť rokov za ublíženie na zdraví. Pondelkový rozsudok Kráľovského súdu v Bradforde si však jeho zmrzačená obeť už nevypočula. Napadnutý dôchodca Colin Butlin zomrel niekoľko dní po dovŕšení jeho 90. narodenín, vlani v lete. Zdrvená rodina uviedla, že starý muž po útoku úplne "stratil iskru" a začal chátrať, napísal britský Mirror.

Podľa prokurátora Chrisa Smitha bol ženatý otec dvoch detí Lakatoš zúfalý, pretože po problémoch s príspevkami, nemal peniaze. Preto prepadol klenotníka Colina Butlina, ktorý sa vracal z práce domov v blízkosti Halifaxu a niesol so sebou malý batoh. Lakatoš sa chopil príležitosti a svoju obeť, ktorá sa pri chôdzi opierala o palicu, prepadol v domnení, že v batohu sa môže nachádzať kopec peňazí.

Viktor Lakatoš
Hrôzostrašné FOTO dôchodcu po

Keď dôchodca odomykal dvere, zrazu na neho Lakatoš zozadu zaútočil a mlátil ho hlava-nehlava. Napokon vzal tašku, ktorú Butlin upustil a dal sa na útek. Obeť utrpela zranenie čela, ktoré mu museli zašiť, viaceré podliatiny a zlomeninu nosa. Políciu na stopu k Lakatošovi priviedla DNA zo strieborného boxera nájdeného na mieste činu.

V marci 2015 odznela v programe Crimewatch výzva pre verejnosť, aby pomohla pri pátraní po zločincovi. Na základe anonymného tipu ho polícia našla ukrývať sa pod posteľou v Keighley. Lakatoš sa napokon k lúpeži priznal.

Sudca Jonathan Durham Hall označil priebeh udalostí za neuveriteľný. Prostredníctvom slovenského tlmočníka Lakatošovi adresoval slová: "Túto lúpež možno opísať ako najhoršiu svojho druhu... Zaútočili ste pri jeho predných dverách, bezdôvodne a neprimerane ste zbili boxerom 89-ročného džentlmena. Nebolo to len kruté, nemorálne, bezdôvodné a necivilizované, ale určite podľa našich meradiel, to bolo extrémne zbabelé. Bolo to barbarské."

Zmlátená obeť po útoku
Hrôzostrašné FOTO dôchodcu po

Trest 18 rokov vyhlásený sudcom vyvolal na galérii pre verejnosť búrlivú reakciu. Nahnevaných členov rodiny a priateľov odsúdeného musela zo siene vyviesť bezpečnostná služba. Na konci pojednávania sudca ocenil prácu polície, ktorá viedla k Lakatošovmu zatknutiu a taktiež úlohu, ktorú zohral Interpol a program Crimewatch.


Galéria

Útočník a jeho obeť. Viktor Lakatoš Zmlátená obeť po útoku

Nástroje k článkuZDROJ: sz
FOTO: profimedia.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články