Ďalší útok v Paríži: FOTO Pred policajnou stanicou zastrelili atentátnika, kričal Allahu Akbar | Topky.sk

Streda, 20. jún 2018. Meniny má Valéria, zajtra Alojz.

Ďalší útok v Paríži: FOTO Pred policajnou stanicou zastrelili atentátnika, kričal Allahu Akbar

Presne na výročie útokov na redakciu Charlie Hebdo prišiel ďalší.
Presne na výročie útokov na redakciu Charlie Hebdo prišiel ďalší., Zdroj: Twitter
07.01.2016 13:30

PARÍŽ - Paríž čelil ďalšiemu útoku! Pred policajnou stanicou v Barbes na severe hlavného mesta Francúzska krátko po obede zastrelili atentátnika, ktorý pred tým, než sa dostal do budovy, podľa svedkov kričal "Allahu Akbar". Policajný robot skontroloval bombu, ktorú mal mať neznámy útočník pripevnenú na tele. Ukázalo sa, že išlo o atrapu.


Muž, ktorého dnes v severnej časti Paríža zastrelila polícia pri pokuse vstúpiť na policajnú stanicu s nožom a falošnou výbušninou, mal pri sebe mobilný telefón a hárok papiera so zástavou džihádistickej skupiny Dáiš (tzv. Islamský štát) a prihlásením sa k zodpovednosti.

Novinárka menom Anna Polonyi, ktorá býva v blízkosti policajnej stanice, na sociálnej sieti Twitter zverejnila fotografiu muža, ktorý nehybne leží na zemi. Podľa svedeckých výpovedí padli "2-3 výstrely, než muž padol na zem". Jeho totožnosť ešte polícia nepozná.

Novinárka, ktorá pracuje pre medzinárodné vydanie New York Times, takisto informovala verejnosť, že polícia ľudí vyzvala, aby nevýchadzali z domovov, ani nešli na balkón a zatvorili si okná. Stanicu metra, ktorá sa nachádza v blízkosti, okamžite uzavreli.

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Na mieste sa už sústreďujú desiatky policajtov, prehľadávajú okolie. Niektoré médiá uvádzajú, že muž mal pri sebe okrem vesty s falošnými náložami aj nôž, respektíve sekáčik na mäso. Táto udalosť sa odohrala presne v deň výročia teroristických útokov na redakciu Charlie Hebdo.

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Incident v parížskom 18. obvode sa odohral krátko po vystúpení francúzskeho prezidenta Francoisa Hollanda pred príslušníkmi bezpečnostných síl v inej časti Paríža, kde si týmto spôsobom pripomenul práve výročie útoku islamistických extrémistov na satirický časopis Charlie Hebdo. 

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Polícia vyčistila a uzavrela už celú oblasť, boja sa, že by mohlo byť útočníkov viac. Okolo miesta útoku vytvorili bezpečnostný koridor.

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP

Ďalší útok v Paríži:
Zdroj: SITA/AP
 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, TASR, bap
FOTO: Twitter, SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články