Hodinové vystúpenie Kaliňáka v parlamente: Páni, na tieto kauzy ste už zabudli? | Topky.sk

Utorok, 19. jún 2018. Meniny má Alfréd, zajtra Valéria.

Hodinové vystúpenie Kaliňáka v parlamente: Páni, na tieto kauzy ste už zabudli?

Robert Kaliňák
Robert Kaliňák, Zdroj: TASR
26.04.2016 20:15

BRATISLAVA - Hodinové vystúpenie, ale iba pár slov o programovom vyhlásení vlády. O to viac priestoru venoval podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) opozičným poslancom Danielovi Lipšicovi, Igorovi Matovičovi (obaja OĽaNO-NOVA) a Ľubomírovi Galkovi (SaS).


Kaliňák pripomenul viaceré kauzy vlád Mikuláša Dzurindu a Ivety Radičovej. Lipšic, Matovič a Galko podľa Kaliňáka nemajú právo kritizovať ho a žiadať, aby nebol ministrom vnútra. Pripomenul Lipšicovi súkromný prieskum o jeho osobe za štátne, Matovičovi napríklad jeho účtovníctvo a Galkovi odpočúvanie podriadených v čase jeho pôsobenia na čele rezortu obrany.

Spomenul tiež kauzy Branisko, predražené nakupovanie hasičských áut, platinové sitká, daňové riaditeľstvo, pád informačného systému finančnej správy či kauzu Sasanka. Štát podľa Kaliňáka takto prišiel o miliardy. Minister tiež obvinil opozíciu, že keď bola pri moci, nevyšetrovala kauzy. "Nám chcete kázať o vyšetrovaní káuz? Keby Smer 30 rokov vládol, tak vás nedobehneme. Ani keby sme vám išli oproti," odkázal opozičným poslancom.

Kaliňáka hreje pocit, že podľa Transparency International Slovensko posunula vláda krajinu ďalej. V súvislosti s obvineniami poslancov, že strany Most-Híd a #Sieť zradili voličov, uviedol, že prvý, kto voličov zradil, bol líder SaS Richard Sulík. "Hneď po voľbách odišiel do Bruselu, tomu sa hovorí zrada," poznamenal.

Martin Poliačik ministrovi vyčíta, že vo svojom hodinovom prejave nepovedal nič k téme programového vyhlásenia vlády. Podobný názor má aj nezaradený Zsolt Simon. "Venovali ste sa len invektívam," poznamenal. Veronika Remišová (OĽaNO-NOVA) Kaliňáka upozornila, že nie je v národnom divadle, ale v Národnej rade a nemá robiť kabaret. Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA) označil Kaliňáka za najväčšieho klamára. Aj podľa Lipšica bol Kaliňákov prejav plný klamstiev. Kaliňák oponoval, klame podľa neho Lipšic a navyše stráca pamäť.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články