Nedeľa, 20. máj 2018. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

Fanúšikovia si zvolili to naj: Tohto herca miluje Amerika najviac!

Tom Hanks
Tom Hanks
30.01.2016 20:00

BRATISLAVA - Americký herec Tom Hanks získal titul najobľúbenejšej filmovej hviezdy Ameriky. Vyplýva to z výsledkov amerického národného online prieskumu Harris Poll, ktorý sa uskutočnil v období medzi 9. a 14. decembrom minulého roku. Zúčastnilo sa ho 2 252 ľudí, pričom podmienkou hlasovania bol vek nad 18 rokov.


Päťdesiatdeväťročný rodák z Kalifornie tak nahradil minuloročného víťaza Denzela Washingtona, ktorý obsadil bronzový stupienok. Druhé miesto získal 52-ročný Johnny Depp, ktorý si oproti minulému roku polepšil o dve priečky. Na štvrtom mieste skončil zosnulý John Wayne a prvú päticu uzavrel 73-ročný Harrison Ford. V prvej desiatke sa umiestnili aj Sandra Bullock, Jennifer Lawrence, Clint Eastwood, Brad Pitt a Julia Roberts. 

Tohtoročný víťaz, známy najmä vďaka snímkam Philadelphia (1993), Forrest Gump (1994) či Zachráňte vojaka Ryana (1998), sa na zlatej priečke umiestnil už po piaty raz, naposledy v roku 2013. Držiteľa dvoch Oscarov podľa výsledkov zverejnených na webstránke spoločnosti Harris Interactive, ktorá prieskum organizovala, najviac ocenili hlasujúci z generácie baby boomerov, ľudia žijúci na predmestiach a obyvatelia zo západných častí Ameriky. U mužov vyhral John Wayne, ktorý sa preslávil ako hollywoodsky filmový kovboj, napríklad v snímke Skutočná guráž (1969), za ktorú v roku 1970 získal aj Oscara. Herec Johnny Depp mal najväčší úspech u žien. 

Najobľúbenejšie filmové hviezdy podľa online prieskumu Harris Poll: 

1. Tom Hanks 
2. Johnny Depp 
3. Denzel Washington 
4. John Wayne 
5. Harrison Ford 
6. Sandra Bullock 
7. Jennifer Lawrence 
8. Clint Eastwood 
9. Brad Pitt 
10. Julia Roberts 


Galéria

Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks Tom Hanks

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články