Nedeľa, 20. máj 2018. Meniny má Bernard, zajtra Zina.

Slávna sestra Michaela Jacksona v ohrození: Môže stratiť hlas!

Janet Jackson
Janet Jackson
06.01.2016 20:00

NEW YORK – Americká speváčka Janet Jackson sa musí podrobiť operácii hlasiviek. Ako pre portál Radar Online uviedol zdroj blízky hudobníčke, lekári si všimli na jej hlasivkách neprirodzené zväčšenie, ktoré musia okamžite operovať. Štyridsaťdeväťročná interpretka informovala svojich fanúšikov a fanúšičky o zákroku ešte na Štedrý deň, avšak nešpecifikovala, o aký druh operácie pôjde.


Vo svojom vyhlásení vtedy uviedla, že pre zdravotné problémy musí odložiť svoje svetové turné k najnovšej nahrávke Unbreakable (2015). "Chcem, aby ste vedeli, že som sa dnes dozvedela, že čoskoro budem musieť podstúpiť operáciu. Láme mi srdce oznámiť Vám, že musím preložiť Unbreakable Tour. Prosím, modlite sa za mňa, moju rodinu a našu celú spoločnosť počas tohto náročného obdobia," napísala.

Koncertnú šnúru nateraz odložili na jar a všetky vstupenky na pôvodné termíny zostávajú v platnosti. Nové dátumy koncertov turné, v rámci ktorého sa mala pôvodne 20. apríla predstaviť aj v pražskej O2 Aréne, však zatiaľ nezverejnili. 

Rodáčka z mesta Gary v štáte Indiana má zdravotné problémy už od minulého roka. V októbri napríklad musela pre problémy s hlasivkami preložiť koncerty v Salt Lake City, Denveri, Kansas City či St. Louis. 

Janet Damita Jo Jackson debutovala v roku 1982 eponymnou štúdiovkou, po ktorej nasledovali albumy Dream Street (1984), Control (1986), Janet Jackson's Rhythm Nation 1814 (1989), Janet. (1993), The Velvet Rope (1997), All For You (2001), Damita Jo (2004), 20 Y.O. (2006), Discipline (2008) a spomínaný Unbreakable (2015). Na konte má okrem toho aj kompilácie Design Of A Decade: 1986-1996 (1995), Number Ones / The Best (2009) a Icon: Number Ones (2010).

Medzi jej najväčšie hity patria single Nasty, Rhythm Nation, That's The Way Love Goes, Together Again, All For You alebo Scream, ktorý nahrala so zosnulým bratom Michaelom Jacksonom. Na celom svete predala viac ako 160 miliónov kópií nahrávok a patrí tak k najúspešnejším speváčkam v histórii. Počas kariéry dosiaľ získala napríklad 12 American Music Awards, päť Grammy a nominovali ju na Oscara i Zlatý glóbus. Koncom júna jej v rámci odovzdávania BET Awards udelili Ultimate Icon: Music Dance Visual Award. Nedávno ju po prvý raz nominovali do Rock'n'rollovej siene slávy. 


Galéria

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články