Utorok, 22. máj 2018. Meniny má Júlia, Juliána, zajtra Želmíra.

Jurajovi Kukurovi bodli kolegovia dýku do chrbta: V SND ťa nechceme!

Juraj Kukura
Juraj Kukura
20.04.2017 13:00

BRATISLAVA - Nie je to tak dávno, čo Juraj Kukura (70) oznámil, že sa po takmer 25 rokoch vráti na dosky Slovenského národného divadla. Zahrať si mal v hlavnej úlohe Richarda III a na jeho návrat sa podľa vlastných slov tešil i generálny riaditeľ SND. Celá situácia sa však nečakane zvrtla v hercov neprospech a verdikt je jasný. Žiadny návrat sa nekoná.


Dôvodom by mali byť nezhody v umeleckom súbore, ktorý sa proti hercovmu návratu postavil. „Ten projekt sa zrušil z toho dôvodu, že tam proste boli reakcie na môj príchod do národného divadla negatívne a tým pádom ja som sa rozhodol, že nebudem rušiť ten pokoj, ktorý tam je,“ vyjadril sa v rozhovore pre markizácky web, no mená kolegov, ktorí sa proti nemu postavili, neprezradil. Markíza o vyjadrenie poprosila aj riaditeľa činohry SND, Romana Poláka.

„Viac ako pred mesiacom sa uskutočnila interná schôdza umeleckého súboru, kde sa riešili interné problémy Činohry SND. O problémoch, ktoré riešime na interných schôdzach, nemám potrebu informovať širokú verejnosť, lebo sú interné a každý člen umeleckého súboru si môže slobodne povedať to, čo uzná za vhodné,“ znelo jeho stanovisko, z ktorého je badateľné, že za dusnou atmosférou zrejme naozaj stoja Kukurovi kolegovia. Toho celá situácia, ktorá vznikla okolo jeho vytúženého návratu mrzí.

„Ja som bol rád, že tam idem, že tam budem hrať takúto rolu po 24 rokoch... a keď ti to niekto nepraje, tak ja proste... Mňa to veľmi mrzí, ja som sa tam veľmi tešil, tešil som sa na kolegov tam,“  vyjadril sa s ľútosťou no podľa svojich slov stále dúfa, že s hercami, na ktorých sa tešil, sa stretne v divadle Aréna, ktoré vedie on sám. 

Potešil by vás Kukurov návrat na dosky SND?

45 % nie
áno 55 %

Hlasovalo: 1503Galéria

Juraj Kukura Juraj Kukura patrí k Juraj Kukura patrí k Juraj Kukura patrí k Juraj Kukura patrí k

Nástroje k článkuZDROJ: nia
FOTO: Ján Zemiar, Art film fest, ČT,

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články