Streda, 21. marec 2018. Meniny má Blahoslav, zajtra Beňadik.

Dievčina (24) sa vyliečila z rakoviny a po viac ako 20 rokoch si splnila úžasné predsavzatie

Montana berie svoju prácu ako poslanie
Montana berie svoju prácu ako poslanie
09.10.2017 20:00

ATLANTA - Montane Brownovej toho osud nadelil až príliš. Vo svojom krátkom živote už dvakrát prekonala rakovinu. Tvrdí, že nielen jej, ale aj jej rodičom láska a ústretovosť personálu nemocnice pomohli prekonávať všetku tú bolesť, ktorú spoločne prežívali. Preto bolo jej snom stať sa detskou sestrou na onkológii a vyšlo jej to. Teraz chce svoju lásku venovať deťom s podobným osudom.


Montana mala iba dva roky, keď jej lekári diagnostikovali rabdomyosarkóm. Z vtedajšieho pobytu v nemocnici si nič nepamätá a z jej liečby chemoterapiou má iba zopár fotografií. Vyliečila sa, lenže rakovina sa vrátila späť, keď mala pätnásť. Nádejnej gymnastke a roztlieskavačke sa tak navždy rozplynul sen o športovej kariére a znovu musela podstúpiť liečbu. Mladá žena tvrdí, že všetko prekonala aj vďaka úžasnému personálu, a preto sa rozhodla stať sa detskou sestričkou na onkológii. Tento sen sa jej splnil a je nadšená z toho, že môže pomáhať deťom, ktoré zápasia s tou istou diagnózou, ako kedysi ona.

Dievčina (24) sa vyliečila

Dievčina (24) sa vyliečila

"Mám s tou chorobou skúsenosti. Viem, aké je dôležité mať v týchto chvíľach okolo seba láskavých a dobrosrdečných ľudí. A tiež viem, čo tie deti prežívajú a môžem im v mnohom pomôcť," hovorí bývalá pacientka. roky. Na svoju prvú liečbu spomienky nemá, tú druhú si už ale pamätá veľmi dobre. Financovala ju štipendiom, ktoré jej udelili na strednej škole. Milý a pozitívny prístup všetkých zdravotníkov v nemocnici ju nakopol k tomu, aby išla študovať na zdravotnú školu. Nedávno nastúpila ako detská sestra v  Cancer Center AFLAC v Atlante. Dúfa, že bude zdrojom nádeje a inšpirácie pre všetkých malých pacientov.

Dievčina (24) sa vyliečila

"Úplne im rozumiem, toto je to pravé miesto pre mňa," dodala dvadsaťštyriročná Montana. Vraj si už iba želá, aby sa mohla naplno venovať práci a nikdy nemusela dverami nemocnice prechádzať ako pacientka, ale iba ako zamestnankyňa.


Galéria

Montana berie svoju prácu

Nástroje k článkuZDROJ: gab
FOTO: Youtube/ABC News
VIDEO: Youtube/ABC News

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články