Poslanec Borguľa útočí: Americká ambasáda dlží Bratislave 1,5 milióna eur | Topky.sk

Pondelok, 18. jún 2018. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Poslanec Borguľa útočí: Americká ambasáda dlží Bratislave 1,5 milióna eur

Martin Borguľa
Martin Borguľa, Zdroj: Foto: TASR/Martin Baumann, FB/Martin Borguľa
17.07.2017 16:00

BRATISLAVA - Bratislavský poslanec Martin Borguľa zverejnil zaujímavý fakt. Až neuveriteľných jeden a pol milióna eur dlží podľa neho americká ambasáda hlavnému mestu.


Mestský poslanec za bratislavskú mestskú časť Staré Mesto poukázal na poriadny prehrešok mesta. Na sociálnej sieti zverejnil status, v ktorom sa pýta, kto je zodpovedný za to, že americké veľvyslanectvo Bratislave neplatí. "Prečo americké veľvyslanectvo neplatí v Bratislave daň za užívanie verejného priestranstva tak, ako každý iný občan alebo podnikateľský subjekt?" uvádza Borguľa a pokračuje: "Ak majú túto daň platiť obyčajní ľudia, prečo nie ambasáda najbohatšej krajiny na svete? Všetci predsa musíme dodržiavať zákony a na každého by mal platiť rovnaký meter!"

Poslanec Borguľa útočí: Americká
Zdroj: Foto: FB/MB

Mastná sumička

Mestský poslanec je so situáciou nespokojný a zachádza ešte ďalej. Tvrdí, že Bratislava svojím nekonaním prišla o poriadny balík peňazí. Problematiku sa rozhodol riešiť ráznym krokom a napísal bratislavskému primátorovi, ako aj starostovi mestskej časti Staré Mesto. "Preto som dnes poslal list starostovi Starého Mesta aj primátorovi – jednému, aby v zmysle platného VZN vyrúbil americkej ambasáde daň za zabratie verejného priestranstva, druhému, aby ako najvyšší predstaviteľ tohto mesta, vyrúbenie dane podporil," vysvetľuje Borguľa na sociálnej sieti. 

Podľa neho ide o sumu viac ako 1,5 milióna eur. "Budem trvať na tom, aby starosta a primátor daň vyrúbili a nekompromisne trvali na jej zaplatení," zdôrazňuje mestský poslanec. 

Poslanec Borguľa útočí: Americká
Zdroj: Foto: TASR/Martin Baumann, FB/Martin Borguľa

Poslanec Borguľa útočí: Americká
Zdroj: Foto: TASR/Martin Baumann, FB/Martin Borguľa


Galéria

Martin Borguľa

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Facebook/Martin Borguľa, TASR/Martin Baumann

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články