Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Nechutné: V Čechách chceli ukradnúť slovenský film Báthoryčka!

Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko
15.07.2008 14:30

Praha – Najdrahší stredoeurópsky film za 400 miliónov korún takmer skončil v rukách pirátov! „Niečo také by sa v slušnej spoločnosti robiť nemalo,“ reagovala rozhorčene manželka Juraja Jakubiska (70) a zároveň producenka filmu Deana Horváthová (50). Čo sa v Prahe vlastne stalo?


Slovenský film o „krvavej“ grófke sa dostal do kín iba pred niekoľkými dňami. Napriek tomu už v susedných Čechách zaznamenali pokus o jeho krádež. V pražskom multikine sa ho snažila nakrútiť neznáma žena na malú kameru a urobiť tak pirátsku verziu filmu.

Našťastie si to však všimli návštevníci kina, ktorí na to upozornili zamestnancov a ochranku. V súvislosti s touto kauzou oslovili bleskovky.sk manželku Juraja Jakubiska Deanu, ktorá sa na filme producentsky podieľala.

„V prvom rade chcem poďakovať divákom, ktorí na to upozornili. Zachovali sa profesionálne a čestne,“ pozdvihla ich konanie. V prípade ženy, ktorá sa snažila urobiť pirátsku verziu, však musela pozorne vyberať slová, aby sa vyjadrila slušne.

„Je to nechutné pirátstvo. Niekto niečo vyrobí a ten druhý to ukradne. Niečo také by sa v slušnej spoločnosti robiť nemalo,“ rozhorčuje sa a jedným dychom dodáva: „Myslím si, že kiná by mali začať rozmýšľať nad spôsobom, ako zaviesť dôslednejšiu ochranu.“

Film o Báthoryčke sa dostal do slovenských kín 10. júla 2008. Svetovú premiéru mal v Bratislave 28. júna.

{{ poll.title }}

  • {{ question.text }} *
  • Vyhodnotenie
    Úspešnosť
    {{ succeeded.percent }}%
    Počet správnych odpovedí
    {{ succeeded.count }}/{{ questions.length }}

Galéria

Juraj Jakubisko Juraj Jakubisko Juraj Jakubisko Juraj Jakubisko

Nástroje k článkuZDROJ: Martin Janáček
FOTO: Bleskovky

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články