Streda19. jún 2024, meniny má Alfréd, zajtra Valéria

Bratislavskí škôlkári posilnia svoju imunitu v prvej „Zdravej škôlke“ na Slovensku

Prvá
Prvá "Zdravá škôlka" na Slovensku

Narodenie dieťaťa je jednou z najradostnejších udalostí v rodine. Malý človiečik rastie, učí sa nové veci, spoznáva svet okolo seba a robí svojmu okoliu radosť. Dieťatko však nemožno izolovať a chrániť pred vplyvmi okolia ako skleníkovú kvetinu. Pre svoj zdravý vývoj potrebuje kontakt s rovesníkmi, preto keď je to možné, začne navštevovať predškolské zariadenie. V tomto okamihu však v mnohých rodinách začínajú problémy.

K detstvu patrí obdobie hier a krásneho sveta fantázie, ale mnoho najmenších trápia časté choroby, pri ktorých musia ostávať doma a rodičia absentovať v práci. Mať zdravé dieťa je dnes obrovským darom. V minulosti sa vyskytovali hrozivé choroby infekčného pôvodu, na ktoré deti aj umierali. Tieto sa podarilo eliminovať vďaka očkovaniu. Moderná doba však so sebou priniesla moderné choroby ako sú alergie, či autoimunitné ochorenia. Navyše deti si v kolektíve odovzdávajú choroby navzájom.

Začiatkom nového školského roka sa v Bratislave spúšťa revolučný projekt „Zdravá škôlka“, ktorý má napomôcť posilneniu imunity u detí predškolského veku. Materská škola Kríková, je prvou na Slovensku, kde sa u detí bude denne aplikovať fototerapia metódou Fotonyx. Jednoduchá niekoľkominútová liečba monochromatickým polarizovaným svetlom priaznivo pôsobí pri ochoreniach ako sú atopický ekzém, alergie, lupienka, astma, prechladnutie, bolesti zubov, afty a iné.

Navyše, deti sa tu naučia uvedomovať si, aká dôležitá je starostlivosť o zdravie. Každý malý pacient dostane kartičku, do ktorej si bude značiť, kedy podstúpil fototerapiu. Liečba bude prebiehať priamo v triedach pod dohľadom vyškolených učiteliek.

Aby bol projekt úspešný, čaká ho oficiálny krst 5. októbra za účasti krstnej mamy. Lúčom červeného svetla symbolicky zaželá škôlkárom veľa zdravia mediálne známa osobnosť, ktorá má tiež deti v predškolskom veku a starostlivosť o ich zdravie si kladie za prioritu. Po úspešnej implementácii fototerapie v materskej škole Kríková, sa medzi tzv. „zdravé škôlky“ zapoja aj ďalšie škôlky po celom Slovensku.

Nahlásiť chybu

Odporúčame

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Stream naživo

Predpredaj.sk - Tu sa rodia zážitky

Celý program

Ďalšie zo Zoznamu