Piatok, 18. jún 2021. Meniny má Vratislav, zajtra Alfréd.

Margaréta z Prievidze sa stala držiteľkou slovenského rekordu: Uvidíte celé FOTO a bude vám to jasné

Zdroj: profimedia.sk
15.05.2021 18:52

PRIEVIDZA - Mnoho žien túži po krásnych, dlhých, hustých vlasoch, no nie každej to umožní genetika. Margaréta z Prievidze sa takouto hrivou pochváliť môže a dokonca sa stala držiteľkou rekordu. Má totiž najdlhšie vlasy na Slovensku.


Hovorí sa, že vlasy sú koruna krásy, no nie každá žena sa ňou môže pochváliť. Margaréta Zezulková áno. Začiatkom mája si prebrala certifikát Knihy slovenských rekordov, má totiž najdlhšie vlasy na Slovensku. Merajú neuveriteľných 175 centimetrov. Ako prezradila, naposledy sa strihala v roku 2015. 

Margaréta z Prievidze sa
Zdroj: profimedia.sk

Margaréta z Prievidze sa
Zdroj: profimedia.sk

Starostlivosť o takéto vlasy je však mimoriadne náročná. Začína sa ich umývaním, pri ktorom Margaréta spotrebuje oveľa viac šampónu než bežné ženy. Taktiež ich sušenie trvá omnoho dlhšie ako zvyčajne. 

Margaréta z Prievidze sa
Zdroj: profimedia.sk

Priemerný človek má na hlave 100 000 až 150 000 vlasov. Tých blonďavých býva viac, brunetky ich majú o niečo menej. Denne prichádzame o približne stovku vlasov, tí, ktorí majú problém s vypadávaním, ešte o omnoho viac. Mesačne narastie vlas zhruba o jeden centimeter, pričom v lete vlasy rastú rýchlejšie, v zime naopak. Ak chceme mať vlasy krásne a zdravé, nemali by ste ich často vystavovať horúcim vplyvom, napríklad fénovaniu, kulmovaniu či UV žiareniu. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články