Pondelok, 14. jún 2021. Meniny má Vasil, zajtra Vít.

FOTO Bábätko prišlo na svet aj so suvenírom: Lekári neverili vlastným očiam, keď zbadali, čo drží v ruke

Zdroj: Facebook/Khoa sản 2 - Bệnh viện đa khoa quốc tế Hải Phòng
09.07.2020 08:32

HAI PONG - Unikátny pôrod zažila istá žena z Vietnamu. Jej syn totiž pri príchode na svet zvieral v ručičke antikoncepčné teliesko, ktoré si dala jeho mama vložiť do maternice pred dvomi rokmi. Očividne nefungovalo.


Existujú rôzne formy, ktorými sa dá zabrániť otehotneniu, no nie vždy sú stopercentné. Najnovšie sa o tom presvedčila tridsaťštyriročná Vietnamka. Pred pár rokmi si dala voperovať vnútromaternicové teliesko, pretože už nechcela mať viac detí. Teliesko vyzerá ako písmeno T a je vyrobené z plastu a medi. Napriek tomu ale otehotnela a koncom júna priviedla v nemocnici v severovietnamskom meste Hai Phong na svet chlapčeka, ktorý vážil 3,2 kg. Ten si však so sebou zobral aj suvenír - antikoncepčné teliesko svojej mamy.

FOTO Bábätko prišlo na
Zdroj: Facebook/Khoa sản 2 - Bệnh viện đa khoa quốc tế Hải Phòng

Na fotkách, ktoré zverejnila nemocnica na svojom Facebooku, vidno bábätko, ako zviera v malej ručičke teliesko. "Chlapček s ním prišiel na svet. Ešte nikdy sme nič také nezažili," povedal pôrodník Tran Viet Phuong. Podľa neho sa teliesko zrejme uvoľnilo zo svojej pôvodnej pozície, čím sa znefunkčnilo a dovolilo žene počať ďalšieho potomka. 

FOTO Bábätko prišlo na
Zdroj: Facebook/Khoa sản 2 - Bệnh viện đa khoa quốc tế Hải Phòng

Ak je vnútromaternicové teliesko zavedené správne, je údajne spoľahlivé na 99 percent a v tele ženy vydrží päť až desať rokov. Postupne sa z neho uvoľňuje meď, ktorá bráni spermiám dostať sa k vajíčku a prežiť. 


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/np

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články