°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

VIDEO Kamery ochranárov zachytili na hraniciach vyčíňanie medveďov, ktoré si strážili teritórium

Zdroj: youtube/The Siberian Times
01.07.2020 08:28

VLADIVOSTOK - Ochranári prírody zverejnili pozoruhodné zábery zachytené v divokej tajge na hranici medzi Čínou a Ruskom. Kamerový systém je v tejto oblasti nainštalovaný najmä kvôli pozorovaniu sibírskych mačkovitých šeliem, tentokrát sa ale o úžasné divadlo postarali iní predátori.


Kamerový systém v tajge na rusko-čínskych hraniciach neďaleko Vladivostoku poskytuje ochranárom z Centra na ochranu džungľového ussurijského tigra jedinečný prehľad o jeho výskyte a pohybe. Kamery sú umiestnené najmä na miestach, kadiaľ vedú ich obvyklé trasy, vďaka čomu sa pracovníci centra dozvedajú viac a prirodzenom fungovaní života týchto mačkovitých šeliem. Nedávno sa im ale podarilo zachytiť zápas dvoch medvedích samcov, ktorí si strážili svoje teritórium. Na záberoch vidno, že jeden z nich prichádza z čínskej a druhý z ruskej strany. Potom prevalia plot a oddane bojujú o svoje územie.

"Tým miestom prechádza veľa tigrov, ale ani jeden z nich nepoškodil plot. Všetky šelmy prešli pokojne a potichu. Medvede však poškodili aj niektoré kamery a vôbec im nevadil ani ostnatý drôt," uviedli ochranári.

Zo zverejneného videa nie je jasné, či v tomto prípade vyhral "Číňan" alebo "Rus", pretože je veľmi krátka. Okrem toho, že zachytáva jedinečné prírodné divadlo, má však aj iný rozmer. Jej jedinečnosť spočíva v tom, že demonštruje slobodu divokých zvierat, ktoré ignorujú územné členenie krajín nariadené človekom, samé si určujú svoje teritóriá a dokážu si ich chrániť.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
VIDEO: Youtube/The Siberian Times

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články