°C

Utorok, 14. júl 2020. Meniny má Kamil, zajtra Henrich.

Dievčina sa išla najesť do reštaurácie: Keď zbadala ten KORONA PRÍPLATOK na účte, zalapala po dychu

Zdroj: Twitter/Talia
27.05.2020 17:47

WEST PLAINS - Na Twitteri sa objavil účet, ktorý dostala istá zákazníčka v reštaurácii Kiko Japanese Steakhouse & Sushi Lounge v americkom štáte Missouri. Prekvapil ju nový príplatok, ktorým tento podnik reaguje na súčasnú situáciu spojenú s pandémiou.


Na sociálnej sieti sa objavila fotografia účtu z japonskej reštaurácie v meste West Plains, na ktorom je okrem bežných položiek za jedlo a nápoje zaúčtovaný aj "príplatok za COVID-19". Zverejnenie účtu spustilo lavínu komentárov šokovaných užívateľov. "Prepáčte, čo to je? Príplatok za COVID?" pýtajú sa viacerí nich.

K veci sa vyjadrili aj majitelia samotnej prevádzky, ktorí žiadajú všetkých prispievateľov, aby neurážali ich zamestnancov a neodsudzovali prístup podniku k vzniknutej situácii. Zaviesť kontroverzný príplatok sa údajne rozhodli po tom, ako sa kvôli pandémii v apríli zvýšila v USA cena mäsa o osem percent. "Prosím vás, pochopte nás, že to nerobíme preto, aby sme vás využili!" uviedlo vedenie reštaurácie na svojej facebookovej stránke.

Po obrovskej kritike však majiteľ zmenil názor a informoval, že poplatok zruší. Namiesto toho však zvýši cenu za väčšinu pokrmov na jedálnom lístku. Okrem mäsa totiž zdraželi aj morské plody a iné potraviny. 


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články