°C

Utorok, 26. január 2021. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

FOTO Dievčatko (8) označujú za novodobého Ježiša: Plače a potí krv, lekári sú bezradní

Zdroj: profimedia.sk
02.01.2020 04:57

TRIPURA - Telo malej, iba osemročnej Indky zalieva krvavý pot. Kvôli diagnóze ju hospitalizovali už v dvoch špeciálnych nemocniciach, kde jej síce lekári stanovili diagnózu, ale nedokážu jej pomôcť. Na zriedkavé ochorenie totiž ešte stále nebol vynájdený liek.


Pohľad na dievčatko zo severoindického mesta Tripura je priam bolestivý. Chwngsasa Debbarmaová trpí veľmi zriedkavým ochorením - hematohydrózou, čo znamená, že z očí a nosa jej vyteká krvavá tekutina a telo zalieva krvavý pot. Takto postihnutých je približne jeden milión ľudí na svete. 

FOTO Dievčatko (8) označujú
Zdroj: profimedia.sk

FOTO Dievčatko (8) označujú
Zdroj: profimedia.sk

Chwngsasa absolvovala viaceré vyšetrenia a dostala lieky, po ktorých sa jej stav aspoň trochu zlepšil. Definitívne vyliečenie však zostáva v nedohľadne, pretože na toto ochorenie doteraz nebola vyvinutá liečba. 

FOTO Dievčatko (8) označujú
Zdroj: profimedia.sk

FOTO Dievčatko (8) označujú
Zdroj: profimedia.sk

U Debbarmaovej sa prvé symptómy prejavili v apríli, odvtedy sa čím ďalej, tým častejšie sťažuje na bolesti hrudníka. Po dočasnom pôsobení liekov začne dievčatko vždy opäť krvácať z nosných dierok, pier, jazyka, čela, rúk, nôh, očí, uší a špičiek prstov a dlaní. Lekári sa však nevzdávajú a hľadajú spôsob, ako jej pomôcť. Pohľad na zakrvavené dieťa u mnohých vyvoláva asociácie s utrpením Ježiša, ktorý v Getsemanskej záhrade trpel po zrade najbližších tak veľmi, až potil krv.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články