FOTO Natalia (26) mala tvár plnú nádorov: Operovali ju, takto teraz vyzerá | Topky.sk

°C

Streda, 13. november 2019. Meniny má Stanislav, zajtra Irma.

FOTO Natalia (26) mala tvár plnú nádorov: Operovali ju, takto teraz vyzerá

Zdroj: Facebook/The Natalia Project
23.10.2019 16:27

JAYAPUR - Nataliu Apaserayovú, ktorá sa narodila so zriedkavou formou neurofibromatózy na tvári, šikanovali ako malú ostatné deti pre jej výzor. Hádzali na ňu kamene a posmievali sa jej. Veľkorysé neziskové organizácie jej ale nedávno zaplatili liečbu v Austrálii. Už viac necíti potrebu skrývať svoju tvár.


Dvadsaťšesťročná Natalia z Indonézie trpí zriedkavou genetickou poruchou, ktorá spôsobuje rast nádorov na koži a pozdĺž nervov. Za svoj výzor sa dlhé roky hanbila, a preto si na verejnosti zakrývala tvár. Ľudia na ňu odjakživa zízali a miestne deti ju mučili. Raz sa pred nimi dokonca musela schovať v odpadkovom koši, pretože do nej hádzali kamene. 

FOTO Natalia (26) mala
Zdroj: Facebook/The Natalia Project

Od utrpenia Apaserayovú zachránili až pobočky charitatívneho klubu Rotary v Kambodži a Austrálii, ktoré na jej operáciu vyzbierali v prepočte viac ako 16-tisíc eur. Mladá žena musela odcestovať do Sydney, kde doktor Michael Kernohan vykonal sériu operácií, aby odstránil nádory. "Kvôli svojej tvári som sa v Jayapure veľmi hanbila. Som taká šťastná, že sa môžem vrátiť späť a viac neskrývať svoju tvár," prezradila. 

FOTO Natalia (26) mala
Zdroj: Facebook/The Natalia Project

FOTO Natalia (26) mala
Zdroj: Facebook/The Natalia Project

Natalia odvtedy podstúpila aj niekoľko zákrokov na zrekonštruovanie tváre. Lekári odstránili veľkú časť pravej strany tváre a prestavali jej nos, ústa a viečko. "Bola veľmi statočná a ani raz sa nesťažovala," podotkol Kernohan.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články