Manželia si zašli na víkend do národného parku: Keď zbadali, čo žerie obrí pavúk v apartmáne... | Topky.sk

Piatok, 19. júl 2019. Meniny má Dušana, zajtra Iľja, Eliaš.

Manželia si zašli na víkend do národného parku: Keď zbadali, čo žerie obrí pavúk v apartmáne...

Zdroj: Facebook/Tasmanian Insects and Spiders
01.01.1970 01:00

MOUNT FIELD NATIONAL PARK - Justine Lattonová spoločne so svojím manželom trávila víkend v národnom parku Mount Field v austrálskej Tasmánii, keď uvideli obrovského pavúka hltajúceho vačicu. Žena poslala fotografiu správcom facebookovej stránky Tasmánskeho hmyzu a pavúkov, aby tento netradičný úkaz videli aj ďalší.


Je dôležité zdôrazniť, že išlo o menší druh vačice v porovnaní s inými druhmi. Podľa stránky Tasmania Parks and Wildlife Services ich telá dorastajú len do dĺžky päť až sedem centimetrov a vážia sedem gramov. Napriek tomu bola trpasličia vačica väčšia, ako samotný pavúk. "Pavúk jediaci vačicu! Fotené mojím manželom v Mount Field," okomentovala Lattonová svoju fotku. 

Manželia si zašli na
Zdroj: Facebook/Tasmanian Insects and Spiders

Reakcie ľudí na seba nenechali dlho čakať. "Aj keď je to len trpasličia vačica, pavúk je stále impozantným lovcom," píše sa v jednej z nich. 

Manželia si zašli na
Zdroj: Facebook/Tasmanian Insects and Spiders

Justine a jej manžel však nie sú jediní, ktorí zastihli pavúka lovca z čelade maloočkovité uprostred akcie. Melanie Jade Ottawayová zažila podobný scenár vo svojom dome v Beerwah v Queenslande. Spolu so svojím partnerom našli pavúka, ktorý si pochutnával na jašterici gekon.


Galéria


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články