Chlapi, radi zarastáte? Ak si prečítate, aká hrozba sa ukrýva v dlhých bradách, hneď sa oholíte | Topky.sk

Piatok, 24. máj 2019. Meniny má Ela, zajtra Urban.

Chlapi, radi zarastáte? Ak si prečítate, aká hrozba sa ukrýva v dlhých bradách, hneď sa oholíte

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
25.04.2019 08:03

ZÜRICH - Vedci zistili, že mužské brady v sebe skrývajú oveľa viac baktérií než psia srsť. Cieľom štúdie bolo zistiť, či existuje riziko prenosu psieho vírusu na človeka. Zdá sa, že dlhé brady sú tým najlepším spôsobom, ako tento prenos docieliť.


Odborníci skúmali brady osemnástich mužov a srsť tridsiatich psov rôznych plemien prostredníctvom magnetickej rezonancie. Zistili, že psy majú na svojom tele menej mikróbov než mužské brady. Na základe týchto zistení sa dajú psy považovať za čistejšie ako zarastené tváre mužov. 

Chlapi, radi zarastáte? Ak
Zdroj: Getty Images

"Výskum zistil, že všetci bradatí muži vo veku od 18 do 76 rokov vykazovali vysoké percento mikroorganizmov. Sedem z nich malo dokonca v brade nebezpečné baktérie, ktoré predstavujú hrozbu pre ľudské zdravie," uviedol profesor Andreas Gutzeit z kliniky Hirslanden vo švajčiarskom Zürichu. 

Chlapi, radi zarastáte? Ak
Zdroj: Getty Images

Keith Flett, zakladateľ Hnutia za oslobodenie brád, ktorý podporuje rast dlhých fúzov a brád na tvári, touto správou nebol nadšený. "Nemyslím si, že brady sú samé o sebe nehygienické. Je možné nájsť veľa znepokojujúcich aspektov, ak urobíte ľuďom výtery z rúk alebo vlasov a následne ich podrobíte skúmaniu," podotkol. Výskum považuje za istú formu pogonofóbie, teda strachu z brád. Podľa jeho slov sa spoločnosť doposiaľ nevyrovnala s dlhými bradami.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články