Archeológovia zrejme objavili hrob najbohatšieho piráta v dejinách: Nahonobil takýto majetok | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Archeológovia zrejme objavili hrob najbohatšieho piráta v dejinách: Nahonobil takýto majetok

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: Getty Images
13.04.2018 14:56

MASSACHUSETTS - Kapitán "Black Sam" Bellamy bol jedným z najznámejších pirátov siedmich morí, ktorý sa vďaka lúpežiam stal aj tým najbohatším. Nedávna expedícia amerických výskumníkov objavila hromadné pirátske popravisko spolu s jeho pozostatkami. Takýto nález skutočne nečakali.


Aj napriek tomu, že archeológovia a forenzní vedci považovali Bellamyho pozostatky za stratené, nedávne výskumy dokázali opak. Na brehoch Cape Cod v americkom meste Massachusetts objavili pirátsky masový hrob, v ktorom sa nachádza viac ako 102 mŕtvych tiel. Nebohí piráti zahynuli pri stroskotaní lode Whydah v roku 1717.

Archeológovia zrejme objavili hrob
Zdroj: Getty Images

"Veríme, že sme našli najväčšie hromadné pohrebisko v USA," povedal pre denník The Telegraph vedúci expedície Casey Sherman. "Je to veľmi posvätné miesto. Každý deň sa dozvedáme viac o tom, čo sa stalo pred tristo rokmi." Výskumníci sú presvedčení, že v pohrebisku sú aj pozostatky samotného Čierneho Sama, ktorý zahynul ako 28-ročný. Niektoré z jeho kostrových pozostatkov sa nachádzajú vedľa unikátne dekorovanej pištole, ktorá zodpovedá historickým záznamom o Bellamyho zbrani.

Vedci pozostatky podrobili testom DNA, ktoré porovnajú s mužským potomkom známeho piráta žijúcim vo Veľkej Británii. V minulosti výskumníci odhalili mnohé tajomstvá o Bellamyho výpravách na mori, a preto dúfajú, že nálezom odkryli ďalšie výpovede o dávnych pirátskych dobrodružstvách.

Archeológovia zrejme objavili hrob
Zdroj: Getty Images

Čierny Sam sa stal známym na prelome 17. a 18. storočia, a to najmä vďaka svojej dobročinnosti a charizme. Legendy hovoria, že bol veľmi férovým a demokratickým kapitánom, ktorý časť svojho majetku rozdal. I tak sa mu ho ale podarilo nahonobiť viac než dosť; na dnešné pomery by išlo o sumu takmer sto miliónov eur. 


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/pk
FOTO: Getty Images

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články