Rieka sa sfarbila do červena, obyvatelia sa boja najhoršieho: VIDEO nezvyčajného úkazu | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Rieka sa sfarbila do červena, obyvatelia sa boja najhoršieho: VIDEO nezvyčajného úkazu

Nikto zatiaľ nepozná pôvod zafarbenia
Nikto zatiaľ nepozná pôvod zafarbenia
Zdroj: youtube/Anna Liesowska
02.02.2018 20:32

ŤUMEŇ - Na červeno sfarbená rieka Molčanka v úseku medzi osadou Novotarmanskij a dedinou Molčanovo neďaleko sibírskeho mesta Ťumeň znepokojuje nielen miestnych obyvateľov, ale aj expertov, ktorí márne pátrajú po príčine tohto jedinečného úkazu.


Červené zafarbenie topiaceho sa ľadu spôsobilo, že voda v sibírskej rieke Molčanka je priam krvavá a ani po niekoľkých dňoch sa situácia nezmenila. "Zdroj kontaminácie sme zatiaľ nezistili, pracujeme na tom. Vzorky už boli odobraté, teraz čakáme na výsledky. Mali by sme ich mať do konca týždňa," uviedol vedúci regionálneho oddelenia vodných zdrojov a ekológie Alexander Rein pre denník Siberian Times. 

Rieka sa sfarbila do
Zdroj: youtube/Anna Liesowska

Miestni obyvatelia sú však nespokojní s pomalým zisťovaním príčiny neprirodzeného zafarbenia. Okolo zdroja znečistenia panuje veľa dohadov a najčastejšie ho ľudia spájajú s únikom chemikálií z niektorej z okolitých skládok.

Rieka sa sfarbila do
Zdroj: youtube/Anna Liesowska

"Tím odborníkov skúmajúcich túto oblasť doteraz nepotvrdil, že príčinou je unikanie chemických látok," vyjadrila sa regionálna hovorkyňa Irina Mitevová. Experti zatiaľ pripúšťajú aj možnosť, že červené zafarbenie mohol spôsobiť vysoký obsah železa v pôde a príčinou nemusí byť iba chemické znečistenie.


Galéria

Nikto zatiaľ nepozná pôvod

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
FOTO: Youtube/Anna Liesowska
VIDEO: Youtube/Anna Liesowska

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články