VIDEO vhodné len pre tých najotrlejších: Pytón vyvrhol svoju korisť, v jednom kuse | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

VIDEO vhodné len pre tých najotrlejších: Pytón vyvrhol svoju korisť, v jednom kuse

Kohút skončil v pytónovej tlame
Kohút skončil v pytónovej tlame
Zdroj: youtube/Akademi Portal Daily Video Service
15.01.2018 21:07

PATHUM THANI - Chovateľovi bojových kohútov z Thajska sa medzi jeho šampiónov priplietol nepozvaný a najmä poriadne pažravý hosť - takmer päťmetrový pytón. Šok po odchytení prejavil obrovský plaz svojským a nie príliš príjemným spôsobom. Vzniklo tak video vhodné len pre silné žalúdky.


Nut Wattana zostal nemilo prekvapený, keď v jedno ráno zistil, že mu medzi jeho bojovými kohútmi chýbajú dvaja šampióni. Chovateľ si myslel, že mu ušli. Lenže po chvíli našiel jedného uduseného na dvore a pri pohľade na strechu kurína mu bolo všetko jasné. Visel z nej totiž niekoľkometrový pytón a pod jeho kožou sa črtala veľká guľa.

VIDEO vhodné len pre
Zdroj: youtube/Akademi Portal Daily Video Service

Dedinčania chytili obrovského pytóna: Keď videli, čo sa mu rysuje pod kožou, prišlo im zle

VIDEO vhodné len pre
Zdroj: youtube/Akademi Portal Daily Video Service

Chovateľ okamžite pochopil, kde skončil druhý kohút. Privolal odchytávačov hadov a tí dostali plaza až na zem. Lenže ak pytóna niečo pri prehĺtaní alebo trávení potravy vyruší, snaží sa svoju korisť vyvrhnúť, aby mohol z miesta ujsť. Priamo pred očami odchytávačov tak zo seba vyvrhol slizkého, mŕtveho operenca. Nechutný akt bol zachytený na videu, z ktorého sa mnohým bude dvíhať žalúdok presne tak, ako vyrušenému pytónovi.

VIDEO vhodné len pre
Zdroj: youtube/Akademi Portal Daily Video Service

"Nemôžem sa na toho hada hnevať. Správal sa podľa svojho prirodzeného inštinktu," hovorí Wattana, ktorému vznikla škoda 30 000 thajských bahtov (v prepočte asi 770 eur). Vyplašeného hada následne odviezli späť do divočiny. Video kolujúce po sociálnej sieti zrejme nepotešilo najmä ochranárov zvierat. Ak totiž pytón takýmto spôsobom vypudí korisť zo svojho tela, môže si vážne poškodiť tráviaci systém a uhynúť. Lenže odchytávači nemali inú možnosť a museli v prvom rade chrániť chovateľovu rodinu a majetok. 

VIDEO nie je vhodné pre osoby s citlivou povahou


Galéria

Kohút skončil v pytónovej

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/gab
FOTO: Youtube/Akademi Portal Daily Video Service
VIDEO: Youtube/Akademi Portal Daily Video Service

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články