Krajina vydala nočný zákaz vychádzania: Šíri sa strach, bytosti majú ľuďom vysávať krv | Topky.sk

Streda, 19. september 2018. Meniny má Konštantín, zajtra Ľuboslav, Ľuboslava.

Krajina vydala nočný zákaz vychádzania: Šíri sa strach, bytosti majú ľuďom vysávať krv

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
13.10.2017 10:48

LILONGWE - Juhoafrickou krajinou Malawi sa šíri strach z bytostí, ktoré podľa niektorých miestnych obyvateľov pijú ľudskú krv ako súčasť magických rituálov. O život kvôli tomu prišlo najmenej päť ľudí, na ktorých ako na domnelých "upírov" zaútočil rozvášnený dav. Vláda v obavách z pokračovania násilností zaviedla zákaz nočného vychádzania, informovala stanica BBC.


Tajomné pozadie povier: Kvôli tomuto prinášajú čierne mačky a črepiny nešťastie

Podľa miestnych pracovníkov OSN, ktorá z obáv o ich bezpečnosť stiahla svojich ľudí z dvoch oblastí na juhu krajiny, sa zrejme upírske povesti začali šíriť zo susedného Mozambiku. Prezident Malawi Peter Mutharika sľúbil, že zabitie ľudí podozrivých z pitia ľudskej krvi nechá dôkladne vyšetriť. Vychádzať z domu sa teraz smie len medzi siedmou a 17. hodinou.

Peter Mutharika
Krajina vydala nočný zákaz
Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Úroveň vzdelanosti je v krajine veľmi nízka a šírenie povier súvisiacich s čarodejníctvom či inými okultnými praktikami nie je nijako výnimočné. Násilnosti spojené s upírskym poverami už v krajine vypukli v roku 2002. Malawi patrí tiež k niekoľkým africkým krajinám, kde je v ohrození život albínov, pretože miestni veria, že elixíry pripravené z ich tiel im zaistia zdravie a šťastie.


Galéria

Ilustračné foto Peter Mutharika

Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: thinkstock.com, SITA/AP/Frank Franklin II

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články