Streda, 12. máj 2021. Meniny má Pankrác, zajtra Servác.

Pozrite si magické VIDEO, čo sa stane, keď kresleného panáčika oblejete vodou

Optický klam alebo realita?
Optický klam alebo realita?
Zdroj: YouTube
29.01.2017 09:32

LONDÝN - Na prvý pohľad to vyzerá ako detský animák. Magický okamih, kedy kreslená postavička ožije a začne tancovať. Pravda je ale iná. Nejde o žiadnu mágiu, kúzla ani čary. Toto je realita.


Zábery na videu sú úsmevné. Je pravda, že to vyzerá ako očný klam alebo ako ďalšie zo šikovných kúziel. Nie je ale všetko tak, ako sa prvý pohľad zdá. Tu ide reálnu situáciu. Nakreslený panáčik naozaj tancuje, a to bez akejkoľvek mágie.

Pozrite si magické VIDEO,
Zdroj: YouTube

Všetko, čo je potrebné na zrealizovanie, je fixka na tabuľu a plochý, lesklý povrch. Ak zaženiete obavy zo znehodnotenia svojho nábytku, budete mať možnosť vďaka takejto maličkosti ohúriť svojich priateľov.

Mohlo by vás zaujať:
Vytiahol ceruzky, nakreslil tučniaka a…wau, ako to urobil?

Ak už máte k dispozícii potrebné nástroje, stačí nakresliť panáčika a obliať ho troškou vody.

Pozrite si magické VIDEO,
Zdroj: YouTube

Po tomto je možné všimnúť si, že sa nákres pomaly zdvihne a splynie s vodou. Dôvodom je, že atrament vo fixke obsahuje olejovitú silikónovú látku. Túto látku pridáva výrobca do fixky preto, aby sa dala z tabule ľahko utrieť a nezanechala na nej stopy. Olej sa teda udržuje na vrchu vody a panáčik sa tak dokáže pohybovať spolu s ňou.

Pozrite si magické VIDEO,
Zdroj: YouTube

Stačí jemne pohnúť či zafúkať a panáčik začne vytvárať rôzne tanečné kreácie. Ako si ho nasmerujete a dáte mu impulz, také pohyby uvidíte. To, čo sa deje na videu preto môže vyzerať ako zložitý optický klam. Pravda je však iná a teraz už známa každému.


Galéria

Optický klam alebo realita?

Nástroje k článkuZDROJ: de
FOTO: YouTube
VIDEO: YouTube

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články